رییس جمهوری عازم خوزستان شد

رییس جمهوری,خوزستان

تهران- ایرنا- حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری دقایقی پیش به منظور انجام سفر سه روزه به استان خوزستان عازم اهواز شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، در این سفر شماری از معاونان، مشاوران و تعدادی از وزیران و روسای سازمان های ذیربط رییس دولت یازدهم را همراهی می کنند.

سفر رییس جمهوری به استان خوزستان به دلیل غلظت مه و کاهش وسعت دید در شهر اهواز صبح امروز با تاخیر انجام شد.

معاون اجرایی رییس جمهوری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با یادآوری برنامه های رییس جمهوری در دومین سفر داخلی اظهار داشت: کاروان تدبیر و امید از مرکز استان و تعدادی از شهرستان ها در این سفر دیدار می کند.

محمد شریعتمداری، دیدار با مقامات و مسوولان استانی، مردم شهرستان های مختلف، فرهیختگان حوزه و دانشگاه را از دیگر برنامه های دومین منزلگاه کاروان تدبیر و امید ذکر کرد.

وی همچنین گفت: دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، کارآفرینان، بانوان و جوانان، سران عشایر عرب و اقوام از دیگر برنامه های سفر به استان خوزستان است.

معاون اجرایی رییس جمهوری ادامه داد: رییس قوه مجریه در مراکز عمومی نیز سخنرانی و رودرو با مردم دیدار می کند.

شریعتمداری ، شرکت در جلسات شورای اداری و برنامه ریزی استان با حضور وزیران و همراهان رییس جمهوری را از دیگر برنامه های سفر به خوزستان عنوان کرد و یادآور شد: بررسی مسایل مهم این استان و اخذ تصمیمات نهایی نیز در برنامه رییس جمهوری قرار دارد.

همچنین استاندار خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با مهم خواندن سفر رییس جمهوری به استان خوزستان اظهارداشت: در سفر حجت الاسلام روحانی به این استان که بیشتر اعضای هیات دولت وی را همراهی می کنند، افتتاح هیچ پروژه ای نیز در برنامه گنجانده نشده است.

عبدالحسن مقتدایی اظهارداشت: رییس جمهوری در این سفر سه روزه که تا شامگاه پنج شنبه ادامه می یابد با مردم برخی شهرستان های استان خوزستان دیدار خواهد کرد.

وی، مصلای نماز جمعه اهواز را محل سخنرانی و دیدار رییس جمهوری با مردم این استان بیان کرد و گفت: رییس جمهوری در روز نخست سفر به اهواز ناهار را در کنار ایتام خواهد بود.

استاندار خوزستان یادآور شد: با توجه به اینکه نخستین سفر دولت یازدهم، به استان خوزستان است، این استان به صورت پایلوت برای سفرهای بعدی رییس جمهوری خواهد بود.

مقتدایی، خوزستان را ملی ترین استان کشور با دارا بودم سهم بالا درتولید ناخالص ملی و درآمد های نفتی کشور توصیف و خاطرنشان کرد: خوزستان نقشی بی بدیل در هشت سال دفاع مقدس داشته و انتخاب این استان از سوی دولت برای نخستین سفر استانی دولت یازدهم گزینشی بجا بوده است و امیداوریم این سفر برکات زیاد برای مردم خوزستان داشته باشد.

وی، تامین آب آشامیدنی استان از منابع غیر از رودخانه کارون و تسریع در اجرای طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی استان موسوم به طرح رهبر معظم انقلاب را دو موضوع بسیار مهم قابل طرح در سفر رییس جمهوری به خوزستان عنوان کرد.

استاندار خوزستان همچنین گفت: در این سفر موضوع قطار شهری، احداث تصفیه خانه شرق اهواز، ساخت بیمارستان سوانح سوختگی و انتقال آب از سرشاخه های کارون به فلات مرکزی نیز مطرح می شود.

مقتدایی تصریح کرد: درباره انتقال آب سرشاخه های کارون معتقدیم که باید نظر کارشناسی شورای عالی آب کشور تامین و اجرایی شود.

شست با نخبگان و اندیشمندان، علما و نمایندگان مجلس، کارآفرینان، خانواده های شهدا و ایثارگران و شرکت در شورای اداری استان از دیگر برنامه های مهم سفر سه روزه رییس جمهوری به خوزستان است.

استاندار خوزستان در پاسخ به این سوال که برای این سفر استقبال خاص تدارک دیده شده یا خیر گفت: آنچه وظیفه ما است اطلاع رسانی درباره این سفر است و اینکه زمینه را فراهم کنیم تا هر شهروندی بتواند از رییس جمهوری منتخب خود استقبال کند.

وی تصریح کرد: ما از مردم پشتیبانی می کنیم و هیچ اجباری نیست که زندگی عادی مردم با این سفر به هم بخورد و به زحمت بیفتند و نظر آقای روحانی نیز همین است.

مقتدایی در ادامه با بیان اینکه در این سفر تعهد جدیدی برای دولت ایجاد نخواهد شد، اظهار داشت: دیدگاه آقای روحانی این است که در سفرهای استانی برنامه ریزی استانی مخدوش نشود و مرکز به جای استان تصمیم نگیرد.

کاروان تدبیر و امید نهم آذرماه در نخستین منزلگاه خود برای ادای احترام رییس جمهوری به حادثه دیدگان زلزله برازجان در استان بوشهر توقف کرد و برای بازدید از یکی از مهم ترین مناطق گازی و نفتی جهان در عسلویه حضور یافت.

سیام(2)9254**1336
کد N58806