آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:| 136768

مرحوم عسگراولادی سعی داشت حقیقت را بگوید، هرچند به ضررش باشد

سیاست داخلی

مرحوم عسگراولادی در عین پایبندی به اصول، اگر به حقیقتی می‌رسید، آن را با شجاعت بیان می‌كرد و نمی‌خواست مقابل خداوند شرمسار باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: مرحوم عسگراولادی در عین پایبندی به اصول، اگر به حقیقتی می‌رسید، آن را با شجاعت بیان می‌كرد و نمی‌خواست مقابل خداوند شرمسار باشد.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دیروز در دیدار همسر، فرزندان، بستگان و اعضای ستاد بزرگداشت مرحوم عسگراولادی از حزب مؤتلفه اسلامی، گفت: مرحوم حبیب الله عسگراولادی با سوابق مبارزاتی قبل از انقلاب، مسلمانی خداترس، تابع منطق و مؤمن بود كه فارغ از تعصبات حزبی و سیاسی، سعی داشت حقیقت را بگوید، هرچند به ضررش باشد و در یك كلام، خداترس بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این مطلب، تأكید كرد: از شروع مبارزات رسمی علیه رژیم ستم شاهی، یكی از دوستان و همراهان صدیق مبارزه، مرحوم عسگراولادی بود كه ایشان و همرزمانش، هسته اولیه حزب مؤتلفه اسلامی را به عنوان تشكّلی مخلص، مؤمن و فداكار در زمان مبارزه، شكل ‌دادند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با گرامیداشت یاد شهید عراقی و تجلیل از شخصیت مبارزاتی و اخلاقی مرحوم حبیب الله عسگراولادی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بویژه خدمات ماندگار ایشان در كمیته امداد امام خمینی (ره)؛ گفت: راه اندازی و ادامه مسیر موفق این كمیته، مرهون پیگیری ها و پشتكار وی است كه به عنوان یادگاری جاویدان از ایشان باقی خواهد ماند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با قدردانی از شجاعت و اخلاص و انصاف مرحوم عسگراولادی در بیان صریح مواضع و دیدگاهها، گفت: وی در عین پایبندی به اصول، اگر به حقیقتی می‌رسید، آن را با شجاعت بیان می‌كرد و نمی‌خواست مقابل خداوند شرمسار باشد.

ایشان مرحوم عسگراولادی را الگویی مناسب برای ادامه راه حزب مؤتلفه اسلامی دانست و گفت: این مرحوم به عنوان انسانی منصف، واقع‌گرا و حق‌بین، در زمان حیات، مورد احترام همه گروههای سیاسی و انقلابی، حتّی منتقد بود و پس از مرگ نیز همه را متأثر كرد و مورد تقدیر و تكریم قرار گرفت.

در این دیدار كه همسر و فرزندان ذكور و اناث مرحوم عسگراولادی نیز حضور داشتند، آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سخنان همسر این مرحوم، با عرض تسلیت و دلجویی مجدد از خانواده محترم عسگراولادی، آنان را مورد تفقد قرار داد.

در ابتدای این دیدار آقایان محمدنبی حبیبی، دبیر كل حزب مؤتلفه اسلامی و حاج ابوالفضل حاج حیدری، رئیس شورای مركزی كمیته امداد امام (ره) در سخنانی جداگانه، ضمن برشمردن سجایای اخلاقی، دینی و سوابق مبارزاتی مرحوم عسگراولادی و ذكر خاطراتی از ایشان گزارشی از اهداف و برنامه‌های برگزاری مراسم بزرگداشت آن مرحوم را به اطلاع آیت الله هاشمی رفسنجانی رساندند.

کد N58665