درخواست جان مک کین از اوباما:

پترائوس را برای مقابله با داعش به عراق بفرست

آفریقا و خاورمیانه

یک سناتور مطرح جمهوریخواه در آمریکا از اوباما خواست ژنرال پترائوس فرمانده سابق نظامیان آمریکایی در عراق را برای کمک به ارتش این کشور در خصوص مبارزه با داعش به بغداد اعزام کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های عراق، جان مک کین گفته است زمان از دست نرفته و آمریکا همچنان می تواند به عراق برای مهار خشونتهایی که بار دیگر این کشور را در برگرفته، کمک کند.

وی از باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا خواست ژنرال بازنشسته دیوید پترائوس را به عراق بفرستد تا در تعامل با خشونت روزافزونی که این کشور را فرا گرفته،به بغداد کمک کند.

دو سال ازعقب نشینی نظامیان آمریکایی از عراق می گذرد. مک کین در گفتگو با شبکه سی ان ان گفت اوباما، ژنرال دیوید پترائوس را به عراق اعزام کند تا به این کشور در عملیات نظامی ارتش و مبارزه با گروههای تروریستی در الانبار کمک کند.

نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2008 میلادی همچنین اعلام کرده است با بازگشت نیروهای رزمی به عراق مخالف است، اما واشنگتن می تواند انواع کمکهای نظامی از جمله در زمینه لجستیکی یا بالگردهای جنگی آپاچی را در اختیار بغداد قرار دهد.

وی افزود من همچنین پیشنهاد می کنم رایان کروکر(سفیر پیشین آمریکا در بغداد) را به عراق اعزام کند، زیرا نوری المالکی نخست وزیر عراق به وی و پترائوس اعتماد دارد.

فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا در آسیا، فرماندهی نیروهای ائتلاف در عراق، فرماندهی نیروهای ائتلاف در افغانستان و ریاست سازمان جاسوسی آمریکا(سیا) از جمله سوابق پترائوس به شمار می رود.

خاطر نشان می شود عملیات ارتش عراق با کمک عشایر برای پاکسازی الانبار از وجود تروریستهای القاعده از جمله گروه خطرناک داعش همچنان ادامه دارد.