حقیقت‌پور در گفت‌وگو با ایسنا،

اعتماد جهانی با عدم پایبندی غربی‌ها به توافق ژنو سلب می‌شود

سیاسی

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر لزوم پایبندی گروه 1+5 به توافقات صورت گرفته در موضوع هسته‌ای گفت: اگر گروه 1+5 به این توافق پایبند نباشند اعتماد جهانی نسبت به این کشورها از بین خواهد رفت.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار کرد: گام‌های اجرایی توافق‌نامه ژنو متناظر است این بدان معناست که یک قدم غرب و یک قدم ما برمی‌داریم، اگر گروه 1+5 خطایی در برداشتن قدم‌شان داشته باشند برای ما برگشتن به فضای قبل از مذاکرات ژنو کار راحتی است و تنها سه ساعت وقت می‌برد.

وی افزود: ما ظرف سه ساعت شیرهای مربوط به غنی‌سازی 20 درصد را باز می‌کنیم و به غنی‌سازی می‌پردازیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: با وجودی که احساس می‌کنیم شاید حق‌مان در مذاکرات بیش از این بود ولی به مسئولان مذاکره‌کننده در رسیدن به توافق اطمینان داریم و توافق را قبول داریم ولی به غربی‌ها اعلام می‌کنیم که باید به توافق صورت گرفته پایبند باشند و آن را کامل اجرا کنند چون در غیر این صورت اعتماد جهانی را نسبت به کشورشان سلب خواهند کرد.

حقیقت‌پور در ادامه بازنده اصلی توافق ژنو را رژیم اشغالگر قدس و کشور عربستان عنوان و اظهار کرد: آنها بازنده اصلی توافق ژنو هستند و تلاش‌شان برای مانع‌تراشی مؤثر واقع نشد. آنها محکوم به تحمل هستند کما اینکه آثار مثبت این تعهد و توافق برای آنها شکننده خواهد بود. پس بهتر است تحمل کنند و اقدامی خارج از قاعده انجام ندهند.

وی با بیان اینکه همه به توافق‌نامه ژنو باید تمکین کنند گفت: ما علی‌رغم داشتن انتقادات به توافق ژنو آن را پذیرفتیم چون نظر نظام را قبول داریم و مقلد رهبری هستیم. مقام معظم رهبری مجموعه مذاکرات را تایید کردند و ما نیز به عنوان مقلد ایشان آن را تایید می‌کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: قطعا نمایندگان مجلس و یا افراد دیگر که از روی دلسوزی سخنانی را مطرح می‌کنند به توافق‌نامه تمکین می‌کنند و منتظر اقدامات طرف مقابل خواهند بود مبنی بر اینکه آیا واقعا غربی‌ها در اجرای توافق صادق هستند یا خیر؟

انتهای پیام

کد N58438