یونسکو قتل یک خبرنگار پاکستانی را بشدت محکوم کرد

پاکستان,خبرنگار

نیویورک ، ایرنا- سازمان ملل قتل یک خبرنگار پاکستانی را بشدت محکوم کرد و خواستار اشد مجازات برای عاملان آن شد.

به گزارش ایرنا یونسکو نهاد وابسته به سازمان ملل روز دوشنبه قتل ˈذکیر علیˈ رییس بخش خبری یک شبکه تلویزیونی در ایالت سند پاکستان را که روز 31 دسامبر سال گذشته با ضرب گلوله فرد ناشناسی بقتل رسید، بشدت محکوم کرد و از مقام های پاکستانی خواست تا در جستجو مجازات عاملان این قتل از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

ذکی علی که ریاست کانال خبری تلویزیون ˈاب تکˈ را بعهده داشت روز 31 دسامبر در حال باز گشت به منزل خود در لارناکا مورد اصابت گلوله فردی ناشناس قرار گرفت و یک روز بعد در بیمارستانی در همین شهر در گذشت.

ایرینا بوکووا مدیر کل سازمان یونسکو روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای در این رابطه ضمن محکوم کردن قتل خبرنگار از مقام های اسلام آباد خواسته است تا نهایت تلاش خود را شناسایی و مجازات عاملان آن به کار گیرند.

بوکووا در این بیانیه تاکید کرده است که توانائی و امکان انجام وظیفه خبرنگاران و اصحاب رسانه ها ضامن آزادی های اجتمائی و آزادی بیان است و به همین دلیل چنین جنایت هایی نباید بدون عقوبت بمانند.

سازمان یونسکو در سال گذشته از قتل هشت روزنامه نگار در کشور های مختلف گزارش داد که در زمان اطلاع رسانی با انگیزه های سیاسی و تشکیلاتی بقتل رسیده اند.

اروپام ** 2253 **1908
کد N58083