شیخ الازهر: جنگ با تکفیری‌ها واجب است

مصر,آفریقا

همشهری آنلاین: شیخ احمد الطیب شیخ الازهر مصر به شدت از حامیان اندیشه تکفیری انتقاد کرد و گفت : اندیشه تکفیری فاجعه بزرگی نه برای شهروندان بلکه برای اسلام است.

جهان > آفریقا- همشهری آنلاین:
شیخ احمد الطیب شیخ الازهر مصر به شدت از حامیان اندیشه تکفیری انتقاد کرد و گفت : اندیشه تکفیری فاجعه بزرگی نه برای شهروندان بلکه برای اسلام است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری الیوم السابع شیخ احمد الطیب در سخنانی در مراسم میلاد حضرت محمد (ص) از کسانی که جوانان را به عملیات انتحاری در بین مردم تشویق می کنند خواست تا در احادیث پیامبر (ص) درباره حرام بودن ریختن خون مسلمانان تدبر کنند.

وی با بیان اینکه عملیات انتحاری آفت بزرگی برای اسلام و مسلمانان است ، افرود: انسانیت مدیون پیامبر اسلام (ص) است که عدالت و رحمت را میان انسانها ارج نهاد .

الطیب افزود: این روزها شاهد کسانی هستیم که چنین جنایت هایی مرتکب می شوند و تصور می کنند این اقدامات مشروع است. این شرایط ناشی از آفت بزرگی است که اندیشه بعضی از جوانان گمراه شده ما را فرا گرفته است. این آفت بزرگ تکفیر مسلمانان، توطئه علیه اسلام است و جنگیدن با آن واجب است. آنها بر اساس این باور تصور می کنند با کفار می جنگند و در این راه خود را می کشند.

وی افزود: این اندیشه فتنه ای کور و گمراهی اندر گمراهی است. اندیشه تکفیری فاجعه بزرگی نه برای شهروندان بلکه برای اسلام است. این فریب خوردگان باید بیدار شوند، توبه کنند به مسیر درست و به کشور و جامعه خود بازگردند.