بازدید مقامات آمریکایی از کمپ منافقین در عراق

عراق،,ایران و آمریکا,ایران و عراق,92,آمریکا,تروریسم در جهان,سازمان‌ملل,سیاست‌خارجی,تروریسم در ایران

همشهری آنلاین: معاون دستیار وزیرخارجه آمریکا در امور خاورنزدیک در جریان سفر خود به عراق با اعضای گروهک تروریستی منافقین در این کشور دیدار کرد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
معاون دستیار وزیرخارجه آمریکا در امور خاورنزدیک در جریان سفر خود به عراق با اعضای گروهک تروریستی منافقین در این کشور دیدار کرد.

به گزارش ایسنا؛‌ به نقل از سایت رسمی سفارت آمریکا در عراق، «برت مک‌گورک» به همراه معاون نماینده ویژه دبیرکل سازمان‌ملل در عراق و مقامات کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از کمپ لیبرتی در بغداد بازدید کرد.

بر اساس بیانیه سفارت آمریکا در عراق، مک‌گورک در دیدار خود با نمایندگان ارشد منافقین بر اهتمام دولت آمریکا بر امنیت ساکنین کمپ لیبرتی تأکید کرد.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، این مقام ارشد در وزارت خارجه آمریکا ضمن اشاره به تلاش‌های تمام‌وقت «جاناتان وینر» مشاور ارشد اسکان منافقین، بر ضرورت انتقال ساکنین کمپ لیبرتی به کشورهای ثالث در اسرع وقت تأکید ورزید.

گفتنی است کمیساریای عالی پناهندگان و هیئت نمایندگی سازمان ملل در عراق (یونامی) از سال ۲۰۱۱ در تلاشند تعداد قریب به ۳۲۰۰ نفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین در عراق را به کشورهای ثالث منتقل کنند که حاصل تمام این تلاش‌ها انتقال تنها ۳۱۱ نفر به آلبانی و آلمان بوده است.