سیاستمدار پاکستانی: ایران نقش موثری در ترویج اتحاد میان امت اسلامی دارد

پاکستان,هفته وحدت,ایران

اسلام آباد - ایرنا - معاون دبیر کل حزب ˈجماعت اسلامیˈ پاکستان بر پیروی از رهنمودهای امام خمینی (ره) در ترویج اتحاد و یکپارچگی در جهان اسلام تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نقش موثری در نزدیکی مسلمانان و ترویج اتحاد میان امت اسلامی دارد.

ˈفرید احمد پراچاˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: امت اسلامی باید در برابر توطئه های غرب هوشیار بوده و برای شکست طرح های شیطانی عناصر ضد اسلامی، اتحاد و یکپارچگی خود را حفظ کنند.

کارشناس مطرح حوزه مذهبی پاکستان آغاز هفته وحدت و ایام ولادت حضرت محمد (ص) را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت و سیره و رفتار پیامبر گرامی اسلام را منشا وحدت و اخلاق اسلامی عنوان کرد.

پراجا یادآورشد: جهان غرب در تلاش است تا با ایجاد بازی تفرقه و نفاق میان کشورهای اسلامی فاصله ایجاد کند اما آنها (غربی ها) قادر به اجرای طرح های شیطانی علیه مسلمانان نخواهند بود.

کارشناس حوزه مذهبی پاکستان تاکید کرد که میان مسلمانان در جهان هیچ تفاوتی وجود ندارد اما برخی از عناصر ضد اسلامی در کشورهای غربی در تلاشند تا امت اسلامی را به اشکال مختلف تضعیف کنند.

وی با تاکید بر نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در تحکیم وحدت و یکدلی میان مسلمانان و امت اسلامی افزود: آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران نیز از نقش قابل توجهی میان امت اسلامی و تحکیم وحدت میان مسلمین برخوردار بوده و بیانیات وحدت آفرین ایشان راه روشنی برای وحدت مسلمانان است.

نماینده پیشین مجلس سنای پاکستان ادامه داد: امام خمینی (ره) همواره بر نیاز وحدت و تحکیم یکپارچگی میان مسلمانان تاکید فرموده و امروز جهان اسلام باید از راهنمایی رهبر فقید انقلاب اسلامی بمنظور رفاه امت اسلامی پیروی کنند.

به عقیده وی، دین مبین اسلام نیز همواره مسلمانان را به سوی وحدت و یکدلی هدایت کرده و رمز موفقیت امت اسلامی را در وحدت می داند.

پراچا همچنین نبود اتحاد و یکپارچگی میان امت اسلامی را عامل تفرقه و هرج و مرج برای مسلمانان عنوان کرد و ادامه داد: امروز مسلمانان جهان برای خنثی کردن توطئه های دشمنان مشترک خود باید متحد شوند و حاکمان ممالک اسلامی نیز نباید از دستور کار غربی ها در جهت تضعیف مسلمانان پیروی کنند.

وی تاکید کرد: بدون تردید جهان اسلام با مشکل اختلافات فرقه ای روبه رو نیست بلکه برخی از کشورهای غربی بدنبال آتش افروزی و نفاق از طریق تفرقه گرایی میان مسلمانان هستند.

معاون دبیر کل حزب جماعت اسلامی پاکستان گفت که عملکرد رسانه های جهان اسلام باید در مسیر وحدت میان مسلمانان قرار گیرد.

آساق ** 1095 **1010
کد N57675