براساس نتایج یک تحقیق؛

نیمی از جوانان اسپانیایی هر شغلی را بدون قید و شرط می پذیرند

خارجی اسپانیا جوانان,بیکاری بحران اقتصادی,ال پاییس

مادرید- ایرنا- نتایج یک مطالعه در اسپانیا نشان می دهد، پیامدهای بحران اقتصادی باعث شده که 6/48 درصد از جوانان اسپانیایی بین 18 تا 24 سال مایلند هر شغلی را بدون قید و شرط مکان و حقوق بپذیرند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ال پاییس، نتایج مطالعاتی مرکز ˈملکه سوفیاˈ در مورد نوجوانان و جوانان حاکی است که 9/84 درصد این افراد معتقدند که بسیار احتمال می دهند که برای جستجوی کار به خارج از کشور سفر کنند و 2/79 درصد بر این باور هستند که در نبود یک افق کاری روشن، هیچ راهی جز ادامه تحصیل باقی نمی ماند.

این گزارش می افزاید: بیشتر آنها مطمئن هستند که دست کم در آینده ای نزدیک باید از نظر اقتصادی از خانواده خود جدا شوند.

کارشناسان در این مطالعه اشاره کردند که ساختار اجتماعی، اقتصادی اسپانیا، بازار کار ضعیف و شکننده کشور را که جوانان بیشترین آسیب پذیری را در آن دارند، مشروط کرده است.

در این راستا، بیشتر کسانی که تحصیلات ابتدایی دارند و به 5/51 درصد می رسند، بیکار هستند و اینکه 6/43 درصد آنها شاغل هستند.

مصاحبه شوندگان می گویند که در حال حاضر بیشترین چیزی که نیاز دارند کمک برای پیدا کردن کار است و 40 درصد استدلال کرده اند که باید امتیازات و مشوق ها برای شرکت ها را افزایش داد و قوانینی که شرایط کاری را بهبود بخشند، تصویب کرد.

مطالعه مذکور حاکی از آن است که کمبود کار، آمادگی های حرفه ای پی در پی را به چالش کشیده است. در حالی که 10 سال قبل، تحصیل به معنی رسیدن به یک آینده ای بهتر بود، جوانان اکنون معتقدند که رفتن به دانشگاه چیزی را تضمین نمی کند. به رغم اینکه آنها می گویند آینده اقتصادی خود را روشن نمی بینند، احساس می کنند که نیاز است که خود را با تغییرات مطابقت دهند اما هنوز نمی دانند که چگونه باید این کار را انجام دهند.

بر اساس این مطالعه، بیشترین مشکلاتی که جوانان به آنها اشاره می کنند بیکاری، استقلال از خانه پدری، ناامنی و سردرگمی است. مطالعه مذکور نسلی را نشان می دهد که محدوده خاصی ندارد، از فرصت های کم برخوردار است و باید برای زیستن، خود به دنبال کارهایش برود.

تحقیقات همچنین حاکی از آن هستند که بحران اقتصادی کنونی، به طور مساوی در همه قشرها اثر ندارد بلکه شکاف های اجتماعی را تشدید می کند. برای افراد طبقه بالا و متوسط اجتماعی و با تحصیلات دانشگاهی، وضعیت اقتصادی اسپانیا فقط یک سد معبر برای رسیدن به اهدافشان است در حالی که برای طبقه پایین جامعه و بدون تحصیلات، این بحران به معنی فقدان و نبود فرصت ها است.

بر اساس این مطالعه، تغییر در بافت اجتماعی باعث شده که جوانان اسپانیا، دولت، احزاب سیاسی، بانکداران و شرکت داران را مسئول و مقصر وضعیت خود بدانند.

کارشناسان می گویند که تعهد بین جوانان و جامعه، شکسته شده است زیرا تلاش و کوشش، آموزشها و تحصیلات و از خود گذشتگی جوانان برای پیدا کردن راه خود، هیچ پاسخ و نتیجه ای نداشته است.

اروپام **1234**1337
کد N57600