باندهای تبهکار السالوادوری متعهد شدند که از ایجاد آشوب پیشگیری کنند

انتخابات,السالوادور,باندهای تبهکار

مادرید- ایرنا- سخنگویان مهمترین باندهای تبهکار السالوادور، متعهد شدند تا که در جریان انتخابات سراسری روز 2 فوریه -13 بهمن افزون بر تبلیغات انتخاباتی کنونی نامزدها ، از ایجاد آشوب ها پیشگیری کنند تا که انتخابات در جویˈ منظم ، محترم ، شاد و مسالمت آمیزˈ برگزار شوند .

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه السالوادوریˈ لا پاخیناˈ ، باندها طی اطلاعیه ای اشاره کردند که همچنان به پروسه برقراری صلح که از روز 9 مارس 2012 -18 اسفند 1390 آغاز شد ، ادامه خواهند داد و جدا از اینکه چه کسی به عنوان رئیس جمهوری کشور انتخاب شود، بر تعهد خود پایدار هستند .

بزرگترین و مهمترین باندهای تبهکار السالوادور در سال 2012 میلادی و با توجه به میزان بالای خشونت ها در کشور ، تصمیم گرفتند که به طور یکطرفه ، اعلام آتش بس کنند و آشوبها و کشتارها را کنار بگذارند .

باندها در این اطلاعیه تاکید کردند: ما همچنان به پروسه مذکور که اجازه داده که فقط در 22 ماه ، نرخ خشونت ها بیش از 50 درصد کاهش یابد ، ادامه خواهیم داد. این در حالی است که در بین سالهای 2011 و 2012 میلادی ، السالوادور دومین کشور در جهان بود که بیشترین میزان خشونت ها را داشت.

باندها همچنین در این متن خبر دادند که از اینکه امنیت کشور بهبود یافته ابراز خرسندی می کنند اما همچنین خواهان ˈعقلانیت ، تعمیق، طراوت و عینیتˈ سیاستمداران برای پیدا کردن راه حل برای این پدیده ساختاری هستند .

به رغم اینکه باندهای تبهکار ، می گویند که بر تعهد خود پایدار هستند ، دولت این کشور می گوید که این باندها هنوز هم به فعالیت های خود ادامه می دهند .

در این راستا ، در روز 28 نوامبر -7 آذر ماه ، ˈموریسیو فونسˈ رئیس جمهوری السالوادور خبر داد که پلیس ملی مدنی ، هر روز 100 نفر تبهکار را دستگیر می کند و در نتیجه ، آتش بس مظنونی که باندها در سال 2012 امضا کرده بودند را به چالش کشید.

در این زمینه ، رئیس جمهوری تاکید کرد که دولتش ، باندهای تبهکار را نخواهد پذیرفت و افزود که دستگیری ها ، دادگاهی ها و محکومیت ها ، مسئولیت دادستانی کشور است و در این راستا دستور داده که به مبارزه علیه خشونت ها ادامه دهند .

در روز 2 فوریه ، حدود 8/4 میلیون نفر السالوادوری واجد شرایط به پای صندوق های رای فرا خوانده شدند تا که با رای خود ، رئیس جمهوری آینده کشور را انتخاب کنند. در این راستا، هرکدام از نامزدان انتخاباتی که 50 درصد آرا را کسب کند، برنده انتخابات خواهد شد ولی در صورت عدم کسب چنین میزانی ، دو نامزدی که بیشترین رای را کسب کردند به دور دوم انتخابات که در روز 9 مارس برگزار خواهد شد، می روند .

اروپام **1234**1514
کد N57574