استاد دانشگاه پاکستان: آمریکا به سیاست های ضد ایرانی خود پایان دهد

پاکستان,ایران,بیانات رهبری

اسلام آباد - ایرنا - استاد روابط بین الملل دانشگاه ˈقائد اعظمˈ پاکستان با تاکید بر اینکه آمریکا باید به سیاست های ضد اسلامی به ویژه تهاجمی درقبال ایران پایان دهد؛ گفت: واشنگتن با اتخاذ رویکرد متعادل در مسیر اجرای توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 گام بردارد.

سید ˈقندیل عباسˈ دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: ایران کشوری مقتدر بوده و هرگز فشاری را درخصوص اجرای توافق هسته ای ژنو قبول نمی کند.

وی با اشاره به بیانات اخیر حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره آشکار شدن دشمنی آمریکا با ایران و مسلمین در مذاکره های اخیر هسته ای، گفت: مقام رهبری عالی ایران قاطعنامه به خصومت و رویکرد مغرضانه آمریکایی ها نسبت به دولت ایران اشاره فرمودند.

قندیل عباس خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، سیاست های خارجی این کشور را براساس اصول و پایداری ؛ پایه گذاری کردند و اکنون هم مشاهده می کنیم که ایران همراه با عزت، احترام و پایبندی متقابل به حقوق اساسی خود خواستار حل و فصل تمام مسائل با غرب است.

وی بر این باور است: ایران اسلامی پیشرفت های خود را با استفاده از ظرفیت های بالقوه بومی بدست آورده و خواهان انجام گفت وگوهای برابر با غرب است.

این کارشناس ارشد امور خاورمیانه در پاکستان گفت: توطئه های جهان غرب هم باعث نشد تا ایران سیاست توسعه و استفاده از فناوری صلح آمیز هسته ای خود را تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه اجرای موفقیت آمیز توافق هسته ای ایران نباید تحت شرایط قرار بگیرد، تاکید کرد: آمریکا تلاش می کرد تا غنی سازی اورانیوم توسط ایران متوقف شود اما دولت جمهوری اسلامی ضمن رد فشارها، به فعالیت خود ادامه داده و درحال حاضر نتیجه این پایداری و مقاومت ؛ آمریکا و متحدان غربی این کشور را مجبور به تغییر رویکرد نسبت به ایران و پذیرش شرایط غنی سازی در این کشور ( ایران ) کرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای پنجشنبه گذشته در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، روحانیون و قشرهای مختلف مردم قم با اشاره به ادامه اظهارات کینه جویانه شخصیت ها و محافل سیاسی و مطبوعاتی آمریکا علیه نظام اسلامی و ملت ایران، از جمله ادعاهای آنها درخصوص موضوع حقوق بشر، خاطرنشان کردند: امریکایی ها حق ندارند سخنی در این باره بیان کنند، زیرا دولت امریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است.

استاد بخش بین الملل دانشگاه قائد اعظم پاکستان در این خصوص گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی ، آمریکا در حقیقت ناقض حقوق بشر است. این کشور گزارش های جعلی و غیرواقعی در خصوص نقض حقوق بشر صادر کرده ولی در برابر پایمال کردن حقوق انسان ها در کشورهای خاورمیانه و سایر نقاط جهان سکوت می کند.

وی با تاکید بر اینکه حقوق بشر در آمریکا نیز بطور گسترده نقض شده و آمریکایی ها بجای نگرانی نسبت به حقوق ملت ها ؛ به فکر حل مشکلات خود باشند، افزود: واشنگتن در برابر تجاوز رژیم نامشروع صهیونیستی به سرزمین های فلسطین و کشتار مردم بی دفاع این کشور نیز سکوت کرده است.

سید قندیل عباس خاطرنشان کرد: آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین خود در جهت کشتار مردم بیگناه استفاده می کند و آنان به جای مبارزه با تروریست ها، مردم بی گناه را مورد هدف قرار می دهند.

وی گفت: انجام این حملات در مناطق قبایلی پاکستان نقض آشکار حاکمیت ملی و حقوق این کشور بوده و آمریکا باید در استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین تجدید نظر کند.

آساق ** 1095**1392
کد N57554