کوثری در گفتگو با مهر:

مجلس علیه سرکردگان تروریست عربستان شکایت خواهد کرد/ عربستان عامل ناامنی منطقه است

مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در صورتی که وزارت امور خارجه مبادرت به شکایت علیه تحرکات تروریستی عربستان نکند، مجلس وارد عمل شده و علیه سرکردگان تروریست عربستان به نهادهای حقوق بشر شکایت خواهد کرد.

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با اشاره به محرز بودن دخالت عربستان در انفجارهای تروریستی عراق گفت: عربستان نه تنها در عراق بلکه در اقدامات تروریستی و مزدورانه در لبنان و سوریه نیز نقش آفرینی می کند.

وی افزود: گروهک تروریستی القاعده، تکفیری ها و سلفی ها به اسم دین، به جان مردم بیگناه افتاده و کشتار وحشیانه می کنند در حالی که اقدامات آنها با پول عربستان چیزی جز اقدامات مزدورانه نیست.

نماینده مردم تهران با اشاره به اقدام تروریستی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت ادامه داد: عربستان علاوه بر اینکه عامل انفجار تروریستی بیروت است بلکه با نفوذ در لبنان عامل مرگ ماجد الاماجد، عامل این اقدام تروریستی نیز محسوب می شود؛ شک نداریم که عوامل عربستانی ماجد الاماجد را به قتل رساندند.

کوثری با اشاره به اینکه عربستان عامل تمام ناامنی ها در منطقه است خاطرنشان کرد: بیش از همه بندربن سلطان، رئیس سرویس اطلاعات عربستان در این تمام این اقدامات مورد اتهام است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان باید علیه تحرکات تروریستی عربستان به شورای امنیت سازمان ملل شکایت کند گفت: در صورتی که وزارت امور خارجه مبادرت به انجام این کار نکند، مجلس وارد عمل شده و در نهادهای بین المللی حقوق بشر علیه عربستان و سرکردگان تروریست آن شکایت خواهد کرد.