دهمین اجلاس کمیسیون مشترک کنسولی و گمرکی ایران و ترکمنستان آغاز شد

تهران- ایرنا-دهمین اجلاس کمیسیون مشترک کنسولی، مرزی و گمرکی جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان امروز دوشنبه با حضور معاون وزیرامورخارجه دو کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از اداره کل دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امورخارجه، این اجلاس امروز به ریاست حسن قشقاوی معاون وزیر امور خارجه در امور مجلس، کنسولی و ایرانیان خارج از کشور و وفا حاجی اف معاون وزیرامورخارجه ترکمنستان رییس هیات ترکمنی، به منظور بررسی روند توسعه و گسترش مناسبات فیمابین در زمینه های کنسولی، مرزی و گمرکی آغاز شد.

قرار است در این نشست دو روزه ضمن بررسی روند اجرای یادداشت تفاهم های قبلی و با توجه به سیاست همجواری دو کشور، راه های توسعه مراودات و مسائل مورد علاقه دو طرف مورد بحث قرار گیرد.

براساس این گزارش، تسهیل در رفت و آمد اتباع و بازرگانان دو کشو، ایجاد تسهیلات لازم برای صدور روادید و دسترسی کنسولی سریع تر، آماده سازی زمینه برای امضا، موافقتنامه های انتقال محکومان معاضدت قضایی و استرداد مجرمان مسایل گمرکی مرزی و سایر اقدامات معیشتی و اقتصادی و موضوعات مورد علاقه دو کشور از دیگر محورهای در دستور کار و بحث و بررسی طرفین نشست در این دو روز خواهد بود.

سیام**9173**9157**1535
#/
کد N57184