کاتب در نشست خبری/ اجمالی/

دولت 28 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت می‌فروشد

مجلس

به دولت اجازه دادیم تا سه هزار میلیارد تومان به تضمین خودش برای تملک زدایی اموال خود به فروش برساند/گر دولت نتوانست اوراق مشارکت بند «الف» و بند «ب» در لایحه بودجه را به فروش برساند اجازه دادیم که پیمانکاران در ازای طلب خود اوراق مشارکت دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دولت اجازه دارد تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به شرکت‌های دولتی وابسته به وزارت خانه‌ها و سه هزار میلیارد تومان به تضمین خودش برای تملک زدایی اموال خود به فروش برساند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون تلفیق در نشست خبری در خصوص جلسه‌های دوازدهم و سیزدهم این کمیسیون اظهار کرد: طبق جلسه‌های امروز و روز گذشته مقرر شد، پروژه‌هایی که میزان پیشرفت آن‌ها کمتر از ۵۰ درصد است به پیمانکاران، تعاونی‌ها و یا کارکنان واحدهای اجرایی واگذار شود.

وی در خصوص فروش اوراق مشارکت اذعان داشت: در سال گذشته درآمد حاصل از فروش اوراق مشارکت رقم بزرگی در بودجه در نظر گرفته شده بود اما دولت در اصلاح قانون بودجه ۹۲ آن را کاهش داد و عملکرد بسیار مثبتی در این زمینه نداشتیم.

کاتب ادامه داد: به دولت اجازه دادیم تا سقف ۲۵ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به شرکت‌های دولتی وابسته به وزارت خانه‌های نیرو، نفت، صنعت معدن و تجارت، دفاع، ارتباطات و راه و شهر سازی بفروشد که تضمین سود و اصل آن توسط شرکت‌ها انجام می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در ادامه نشست خبری خود در خصوص مصوبه‌های کمیسیون تلفیق ابراز کرد: به دولت اجازه دادیم تا سه هزار میلیارد تومان به تضمین خودش برای تملک زدایی اموال خود به فروش برساند.

کاتب ادامه داد: به شهرداری‌ها نیز اجازه دادیم هفت هزار میلیارد تومان از املاک خود را واگذار کنند.

وی افزود: اگر دولت نتوانست اوراق مشارکت بند «الف» و بند «ب» در لایحه بودجه را به فروش برساند اجازه دادیم که پیمانکاران در ازای طلب خود اوراق مشارکت دریافت کنند.

 

کد N57141