دومین جشنواره تجسمی آیینه مطهر برگزار می‌شود

معاونت فرهنگی بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری (ره) دومین جشنواره‌ی تجسمی آیینه مطهر را در اردیبهشت ماه 93 با حضور هنرمندان این عرصه برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن سلیمانی، در نشست خبری این جشنواره اظهار کرد: ما در این دوره دومین جشنواره دو سالانه‌ی تجسمی آیینه مطهر را برگزار می‌کنیم که نسبت به دوره‌ی قبلی بخش‌های نقاشی و نگارگری به آن افزوده شده است.

وی با بیان این‌که «به گفته‌ی مقام معظم رهبری هر اندیشه‌ای که در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست و زبان هنر زبانی دیگر و ماندنی است» افزود: هدف ما از برگزاری این جشنواره بیان اندیشه‌های شهید مطهری در قالب‌های هنری و نوین است.

دبیر دومین جشنواره‌ی دوسالانه تجسمی آیینه مطهر با بیان این‌که «آثاری که به اولین دوره از این جشنواره رسیدند در قالب کتاب چاپ و در نمایشگاه‌هایی به معرض دید علاقمندان گذاشته شدند» ادامه داد: از جمله دیگر اهداف ما در برگزاری این جشنواره آشنایی هنرمندان با آثار و اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری و ایجاد زمینه و تعامل میان هنرمندان خلاق و فعال در عرصه‌ی هنرهای تجسمی است.

سلیمانی اظهار کرد: برخی از سازمان‌ها و دستگاه‌ها نسبت به همکاری با بنیاد علمی و فرهنگی استاد شهید مطهری در عرصه‌ی برگزاری دومین دوسالانه جشنواره تجسمی آیینه مطهر متعهد شدند که امیدواریم نسبت به این تعهداتشان پایبند باشند.

وی اظهار کرد: در برگزاری این دوره از جشنواره به هنرمندانی که در دوره پیشین نیز شرکت کرده بودند فراخوان داده شده است، این جشنواره ملی است و مخاطبان آن فارغ التحصیلان و هنرمندان و نیز مراکز هنری داخل کشور هستند.

بنا بر این گزارش دومین جشنواره دوسالانه آیینه مطهر در بخش‌های خوشنویسی (نستعلیق، شکسته نستعلیق و نقاشی خط، نقاشی (آبرنگ و رنگ روغن)، گرافیک (پوستر) و نگارگری برگزار می‌شود که علاقمندان جهت شرکت در این جشنواره می‌توانند از آثار و اندیشه‌های استاد مطهری و آثار مرتبط با آن شهید بزرگوار استفاده کنند.

آخرین مهلت ارسال تصاویر و آثار به این جشنواره تاریخ 15/ 12/ 1392 است و علاقمندان جهت اطلاع بیشتر و دقیق‌تر می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.Motahari.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

کد N57059