عضو کمیسیون بهداشت:

به زمان پخش برنامه‌های پزشکی در صداوسیما توجه شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه زمان پخش برنامه‌های آموزش پزشکی اهمیت فراوانی دارد، گفت: برنامه سازان دقت کنند تا برنامه‌های آموزشی در ساعت‌هایی که افراد در منزل هستند، پخش شود تا اطلاع رسانی نتیجه بهتری داشته باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، علی کائیدی با اشاره به اهمیت پخش این برنامه‌ها گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات توسعه‌ای کشور، بی توجهی به آموزش مردم است، متاسفانه آموزش در بخش‌های مختلف ضعیف است، بنابراین در چنین برنامه‌هایی اولین هدف ارتقای بحث‌های آموزشی بویژه در بخش سلامت است.

او ادامه داد: هم اکنون بسیاری از اعتبارات وزارت بهداشت برای بخش های درمانی هزینه می شود، این در حالیست که باید بخش قابل توجهی از این اعتبارات به موضوع آموزش های پزشکی اختصاص داده شود.

به گفته این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، آموزش مردم در ارتباط با بیماری‌هایی مانند ایدز، هپاتیت و ... اهمیت ویژه‌ای دارند چرا که در صورت ابتلای افراد، نظام سلامت باید هزینه‌های فراوانی برای درمان پرداخت کند که به هیچ وجه به صرفه نیست.

کائیدی با تاکید بر اهمیت آموزش کودکان افزود: متاسفانه کودکان بیش از دیگران در معرض انواع بیماری‌ها قرار دارند، اکنون بسیاری از آنها با چاقی و اضافه وزن مواجه هستند، مصرف بی رویه فست فودها یکی از علت های مهم در چاقی کودکان است که تنها از طریق آموزش درست می تواند از وقوع آن پیشگیری کرد.

او پخش برنامه‌هایی مانند دکتر سلام را بسیار پسندیده توصیف کرد و گفت: برنامه سازان باید بدانند پولی که برای تولید چنین برنامه‌هایی صرف می‌شود، هزینه نیست، سرمایه است چرا که می تواند از وقوع بسیاری از بیماری ها پیشگیری کند.

به اعتقاد این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، این برنامه ها باید در بهترین زمان روز پخش شوند، قرار گرفتن آنها قبل از سریال‌های محبوب، می تواند میزان مخاطبان را بالا ببرد، چرا که معمولا افراد در روزهای پایانی روز در منزل هستند و می توانند با دقت بیشتری این برنامه ها را دنبال کنند.

کائیدی ادامه داد: همچنین لازم است در زمان تشریح یک بیماری یا اطلاع رسانی پزشکی، بیمار مبتلا نیز دعوت شده و از مشکلاتی که در پی ابتلا به همان بیماری برایش پیش آمده صحبت کند، البته لازم است که انتقال تمام آموزش ها با زبان مردم بیان شود.

انتهای پیام

کد N56998