جلالی در گفت و گو با ایسنا،

تکیه بر توان داخلی با مفاهمه جریانات داخلی و جناح‌های سیاسی محقق می‌شود

سیاسی

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر این که کشور در وضعیت کنونی به وحدت و مفاهمه نیاز دارد، گفت که جناح‌های سیاسی و جریانات داخلی با تلاش در جهت ایجاد تفاهم بیشتر در راستای استفاده از پتانسیل جوانان حرکت کنند.

کاظم جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره استفاده از توانایی‌ها و نیروی داخلی و جوانان، گفت: ما در حال حاضر از ظرفیت‌های بسیار خوبی در داخل کشور برخوردار هستیم و البته در همین شرایط به وحدت و مفاهمه نیاز داریم.

وی ظرفیت جوانان را ظرفیت بسیار بالایی خواند و اظهار کرد: کشور روزی با مشکل کمبود نیروی انسانی و متخصص روبرو بود که در همان دوران اولین مباحثی که بین مسوولان مطرح می‌شد چگونگی تامین نیروی انسانی متخصص بود. اما امروز بحمد‌الله از نیروی انسانی متخصص و بسیار خوبی برخوردار هستیم.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد:‌ از طرف دیگر توان نیروی کشور توان بسیار بالایی است این شعار نیست که ما با توان ملی می‌توانیم کشور را اداره کرده و حتی از تحریم‌ها به عنوان یک فرصت استفاده کنیم. این همان تاکیدات امام و رهبری در طول سالیان گذشته برای حرکت به سمت اقتصاد بدون نفت است.

جلالی ادامه داد: در حال حاضر این فضا در کشور فراهم شده پس اگر بین جناح‌های سیاسی و جریانات داخلی کشور مفاهمه‌ای ایجاد شود و این تفاهم بیشتر در جهت حل مشکلات کشور استفاده گردد می‌توان از پتانسیل جوانان و نیروی انسانی کشور به خوبی در این راستا استفاده کرد.

وی در ادامه با بیان این که متاسفانه جریانات سیاسی بیشتر به مباحث جناحی، سیاسی و بعضا حاشیه‌ای توجه می‌کنند، گفت: کمتر مشاهده می‌شود که جریانی سیاسی بر روی موضوع اقتصاد کشور بحث کند. این در حالی است که همه بر این موضوع معتقدند مشکل اصلی امروز کشور اقتصاد است و دشمنان ما نیز انگشت خود را بر روی اقتصاد کشور گذاشته‌اند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت خاطرنشان کرد: در این شرایط مشاهده می‌شود بسیاری از جناح‌های سیاسی تنها به دنبال مباحث جناحی و سیاسی هستند. این بدان معناست که آن‌ها موضوع اصلی و اساسی کشور یعنی اقتصاد را کنار گذاشته و به سمت سیاست حرکت می‌کنند. حال این که این موضوع دغدغه اصلی کشور نیست و حداقل اصلی‌ترین موضوع کشور به شمار نمی‌آید.

جلالی در ادامه تاکید کرد:‌ در شرایط فعلی لازم است که جریانات و جناح‌های سیاسی و صاحب‌نظران فعال در بخش‌های مختلف دست در دست یکدیگر گذاشته و فضای کشور را به سمت فضای کار و جدیت برای حل مشکلات اقتصادی کشور پیش ببرند.

وی افزود: کشور علی‌رغم برخورداری از فرصت‌های بسیار خوب، تهدیدات بسیار زیادی نیز متوجه‌اش است. باید تلاش کرد اثرات این تهدیدات را کم کرد و از فرصت‌ها بیشتر بهره گرفت. به نظر ما این مهم با رفتن به سمت حل مسائل اصلی کشور به خصوص باز کردن گره‌های کور اقتصادی می‌تواند میسر شود.

انتهای پیام

کد N56769