مدیرعامل بنیاد تعاون حمایت از زندانیان:

زندانی محصول قوه قضاییه نیست/همه زندانیان بد نیستند

زندان

مدیرعامل بنیاد تعاون حمایت از زندانیان گفت: همه زندانیان مجرم حرفه‌ای محسوب نمی‌شوند و نگاه جامعه باید به آنها تغییر کند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رحیم مطهرنژاد در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که صبح امروز در زندان اوین برگزار شد، اظهار کرد: هدف ما از ایجاد این نشست‌ها تغییر نگاه جامعه به زندانیان و خانواده آنها است. در حال حاضر در هزار نقطه زندانیان مشغول به فعالیت هستند و با اشتغال آنها خانواده‌ها و خودشان می‌توانند از آسیب‌های اجتماعی دور بمانند.

وی ادامه داد: متاسفانه نگاهی که در کشور ما نسبت به زندانیان وجود دارد آنها را مثبت ارزیابی نکرده است و برداشت‌های منفی از آنها در سطح جامعه وجود داشته است؛ بنابراین باید نگاه جامعه بعد از رهایی زندانی از زندان به آنها مثبت شود.

مدیرعامل بنیاد تعاون حمایت از زندانیان خاطرنشان کرد: خوشبختانه توانسته‌ایم سالیانه هزار زندانی را در رشته‌های فنی و حرفه‌ای آموزش دهیم. همچنین بالغ بر 60 هزار نفر در حال حاضر مشغول به کار هستند و دستمزد دریافت می‌کنند که این دستمزد باعث می‌شود آنها به معیشت خانواده‌هایشان در خارج از زندان کمک کنند؛ بنابراین ما باید این فعالیت‌ها را گسترش دهیم.

مطهرنژاد اظهار کرد: اگر همه ما در کشور اراده نکنیم مشکلات مربوط به زندانیان حل نمی‌شود. زندانی محصول دستگاه قضایی نیست و باید همه دستگاه‌هایی که در تولید زندانی نقش داشته‌اند تلاش کنند که این تلاش با اتحاد ملی می‌تواند موثر باشد تا شاهد روزهای بهتری برای زندانیان و خانواده‌های آنها باشیم.

وی با بیان اینکه با یک چشم نباید به همه زندانیان نگاه کرد، گفت: همه زندانی‌ها بد نیستند و خیلی از آنها برای عدم مراعات قوانین به زندان افتاده‌اند و مجرم حرفه‌ای محسوب نمی‌شوند اما نگاه جامعه متاسفانه به همه زندانیان یکسان است.

ادامه دارد
کد N56712