ظریف امروز با اسد دیدار می‌کند / برای گفت‌وگو با سعودی‌ها آماده‌ایم

وزیر امور خارجه کشورمان که صبح امروز وارد لبنان شده است عصر امروز برای ملاقات با بشار اسد به سوریه خواهد رفت.

به گزارش خبرآنلاین، محمد جواد ظریف در بدو ورود به لبنان در جمع خبرنگاران با تاکید بر روابط برادرانه و خوب ایران و لبنان اظهار کرد: لبنان در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی کرد و کشوری مقاوم و مستحکم است. ما به اهمیت لبنان در منطقه تاکید داریم و می‌خواهیم روابط‌مان را با این کشور تقویت کنیم.

وزیر امور خارجه ادامه داد: همه منطقه با چالش‌های مشترک روبرو است. منطقه با چالش تکفیری‌ها و تروریسم مواجه است و تلاش‌های سیاسی را برای مبارزه با این امور منسجم می‌کنیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره روابط ایران و عربستان گفت: ایران برای برقراری بهترین روابط با عربستان تاکید دارد و روابط ایران با عربستان برای صلح و امنیت منطقه حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد: ما برای گفت وگو و مذاکره با برادران عربستانی در هر سطحی آمادگی داریم.

ظریف همچنین درباره پیگیری موضوع انفجار مقابل سفارت ایران در لبنان نیز گفت: هیات اعزامی وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران بزودی به لبنان سفر می کند تا با دوستان لبنانی در این زمینه گفت وگو کنیم.

وی در عین حال به دولت لبنان برای دستاورد بزرگ بازداشت ماجدالماجد در فاصله زمانی کوتاه پس از حمله سفارت ایران تبریک گفت.

وزیر امور خارجه ایران همچنین درباره حضور ایران در نشست ژنو دو گفت: اگر ما بدون هیچ شرطی به این نشست دعوت شویم در آن شرکت می کنیم گرچه طالب این دعوت نیستیم..

وی تاکید کرد که ایران از هر طرحی که به دنبال حل بحران سیاسی در سوریه باشد استقبال می‌کند.محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات کشورهای منطقه به چهار کشور عرب سفر کرده است امروز با بشار اسد رییس جمهور سوریه دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

ظریف قرار است عصر امروز بیروت را به مقصد دمشق ترک کند.

گفت‌وگو وتبادل نظر درباره حل بحران سوریه از مهمترین موضوعات در دستور کار سفر منطقه‌ای ظریف است.

وی همچنین در ادامه سفر خود دیدارهایی نیز با مقامات اردن و عراق نیز خواهد داشت.

قرار است ظریف شامگاه چهارشنبه به تهران بازگردد.

/2727

کد N56631