ایتالیا: بر تعهد خود برای انتقال مواد شیمیایی از سوریه پایبندیم

ایتالیا,مواد شیمیایی,سوریه

تهران- ایرنا- یک مقام دولتی ایتالیا اعلام کرد: این کشور برغم مخالفت های داخلی به تعهدات خود درباره انتقال تسلیحات شیمیایی سوریه از طریق خاک این کشور پایبند است و این هفته بندری که درآن مواد شیمیایی ازیک کشتی به کشتی دیگر تحویل خواهد شد، مشخص می شود.

به گزارش روزدوشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، انتقال مواد شیمیایی از یک کشتی دانمارکی به کشتی آمریکایی مجهز که برای انهدام این مواد در دریا اختصاص داده شده جزو توافق بین المللی است.

روسیه بزرگترین نقش را در این زمینه پس ازحمله شیمیایی آگوست (مرداد)به اطراف دمشق که صدها کشته از جمله زن و کودکان بر جا گذاشت به عهده دارد.

ایتالیا ماه گذشته مجوز به کارگیری از بندری در خاک خود برای انتقال مواد سمی که برای ساخت بمب گاز سارین و گاز اعصاب و مواد کشنده دیگر استفاده می شود، صادر کرد.

یک مقام دولتی ایتالیا به خبرگزاری رویترز گفت: ˈاما بونینوˈ وزیر خارجه ایتالیا پنجشنبه هفته جاری در پارلمان مکان انتخابی برای دریافت مواد شیمیایی و تحویل آن را اعلام خواهد کرد.

قرار است عملیات انتقال مواد شیمیایی سوریه در پایان ژانویه طی 48 ساعت صورت گیرد.

شهردار شهر بریندیزی واقع در جنوب ایتالیا و فرماندار منطقه ساردینا گفتند: در صورتی که بنادر شهرهای ما برای این عملیات انتخاب شود ما وارد یک جنگ حقوقی و سیاسی می شویم.

مترجمام** 1453 ** 1064
کد N56519