معاون اوباما امروز با نتانیاهو دیدار می‌کند

دفتر معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، جو بایدن در جریان سفر به اراضی اشغالی در راس یک هیات آمریکایی برای شرکت در مراسم خاک کردن آریل شارون، امروز (دوشنبه) با رهبران رژیم صهیونیستی نیز مذاکراتی را انجام خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در خصوص تلاش‌های صلح خاورمیانه و ایران گفت‌وگو خواهد کرد.

آریل شارون، نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی که به قصاب صبرا و شتیلا معروف بود، روز شنبه پس از هشت سال کما سرانجام در سن 85 سالگی جان داد.

سفر بایدن به اراضی اشغالی در زمانی انجام می‌شود که دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در تلاش برای انعقاد توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین است و نسبت به تلاش‌های قدرت‌های جهانی برای رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران با این رژیم اختلاف دارد.

بایدن که به عنوان یکی از قدرتمندترین دوستان دیرینه اسرائیل در واشنگتن تلقی می‌شود، همچنین قرار است با شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی دیدار کند.

معاون رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین در مراسم امروز شارون در قدس سخنرانی خواهد کرد. این نخستین سفر بایدن به سرزمین‌های اشغالی از مارس 2010 تاکنون است. در آن زمان اعلام غیرمنتظره ساخت یک پروژه گسترش شهرک‌های اسرائیلی در یکی از مناطق مناقشه‌برانگیز قدس شرقی باعث نارضایتی شدید وی شده و مناقشه دیپلماتیکی را میان اسرائیل و دولت اوباما به وجود آورد.

از جمله کسانی که با جو بایدن به اراضی اشغالی سفر می‌کنند، دبی واسرمن شولتز، یک قانونگذار ایالت فلوریدا است که به گفته وی سفر معاون رئیس‌جمهور به اسرائیل فرصتی برای حل مسائل حساس منطقه‌ای خواهد بود.

انتهای پیام

کد N56481