جهانگیرزاده در گفت‌وگو با ایسنا،

برخی جناح‌های سیاسی تنها به دنبال مچ‌گیری هستند

سیاسی

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه برخی از جناح‌های سیاسی با فراموش کردن اصول به موضوعات فرعی توجه می‌کنند، گفت: برخی از جناح‌های سیاسی به جای تاکید بر مسائل مهمی همچون استفاده از پتانسیل داخلی تنها به مچ‌گیری روی آوردند که این رویکرد برای کشور ضرر دارد.

جواد جهانگیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مورد چگونگی استفاده از پتانسیل داخلی علیرغم وجود اختلافات میان جناح‌های سیاسی و با عنایت به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری، گفت: متاسفانه در شرایط فعلی جناح‌های سیاسی به جای آنکه بر موضوع استفاده از پتانسیل داخلی و حل مشکلات اقتصادی تکیه کنند بیشتر تلاش می‌کنند تا طرف‌های مقابل را به‌اصطلاح بکوبند. الان دوره، دوره مچ‌گیری و ایرادگیری شده است که برای کشور ضرر بسیاری دارد.

وی افزود: این افراد و جناح‌ها اصول را رها کرده و تنها به فرعیات توجه می‌کنند. بنده منتقد منصف غیرقابل تسلیم را بیشتر از کسی که بهانه‌جویی می‌کند دوست دارم چون منتقد منصف به دنبال این است که ضمن دفاع از کشور و وطن، ایرادها را هم یادآوری کند.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: طبیعتا منتقد منصف فضایی برای بیان ایرادات و صحبت در گوشی با مسئولان عالی‌رتبه ندارد و حرفش را از طریق مطبوعات بیان می‌کند اما کسانی که به دنبال بهانه‌جویی هستند نکات مثبت را نمی‌بینند و تنها نکات منفی را برجسته می‌کنند. حال اینکه حداقل در شرایط موجود باید چنین رویه‌ای کنار گذاشته شود چون به هر ترتیب ما مسائل مهم ملی داریم.

جهانگیرزاده همچنین با بیان اینکه ظرفیت‌های داخلی کشور شامل منابع انسانی، سیاسی، واقعیات اجتماعی، تاریخی، اقتصادی و ظرفیت‌های زیرزمینی و روزمینی می‌شود، گفت: طبیعتا کشور با مجموعه این منابع می‌تواند روی پای خود بایستد.

وی افزود: به نظرم مقام معظم رهبری نیز بر موضوع اتکا به مسائل داخل به عنوان رویکرد جدیدی و صرفا در حوزه‌هایی که مبتلابه همگان باشد تاکید دارد. عقل سلیم ایجاب می‌کند که تمامی ظرفیت‌های موجود احصا و استفاده شود چون دشمن تلاش می‌کند ما از این ظرفیت‌ها استفاده نکنیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ارائه مثالی از وضعیت پاکستان پرداخت و گفت: مثلا در پاکستان هر گروه سیاسی که روی کار می‌آید در موضوع کشمیر و هسته‌یی سیاست واحدی تحت عنوان سیاست نظام دارد. ما نیز در برخی موضوعات به ویژه حوزه روابط خارجی و تقابل با دشمنان باید سیاست واحدی داشته باشیم.

جهانگیرزاده افزود: در همین رابطه تحلیل مقام معظم رهبری از آمریکایی‌ها مبتنی بر واقعیات جامعه آمریکاست. آمریکایی‌ها در تلاشند تا در مورد منابع ما تردید ایجاد کنند به طوری که حتی از بروز اختلاف بین جریانات و گروه‌های سیاسی به دنبال تامین منافع‌شان هستند.

وی با بیان اینکه وحدت برای رسیدن به منفعت بیشتر ضرورت است، گفت: طبیعتا با در نظر گرفتن این اصل منظور مقام معظم رهبری این نیست که گروه‌های سیاسی یک شکل و همسان داشته باشیم بلکه منظور این است که دشمن و اهدافش را بشناسیم و مصلحت‌ها را در موضوعاتی همچون روند مذاکرات رعایت کنیم و به سمت درگیری و اختلاف نرویم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت که منظور این نیست که مذاکره، مذاکره‌کنندگان محصولات و توافقات حاصل آمده نقد نشود بلکه تاکید بر این است که نباید در اینگونه مسائل به سمت اختلاف و درگیری حرکت کرد.

جهانگیرزاده با بیان اینکه در شرایط فعلی تنها برخی از جناح‌های سیاسی دغدغه استفاده از پتانسیل داخلی را دارند به موضوع مذاکرات هسته‌یی اشاره و اظهار کرد: در موضوع مذاکرات هسته‌یی بخش قابل توجهی از جناح‌های سیاسی به روند اتفاقات بیرون از کشور چشم دوخته‌اند.

وی توضیح داد: در این شرایط ممکن است اتفاقی برخلاف انتظار ما رخ دهد حال سوال این است که آیا باید رو به قبله بخوابیم یا تلاش‌مان را بیشتر کنیم؟ اگر وضعیت داخلی خود را تنظیم نکرده و قدرت‌مان را افزایش ندهیم امکان مذاکره قدرتمند و پیگیری استیفای حقوق‌مان وجود ندارد.

این عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه شرایط فعلی حاکم بر جناح‌های سیاسی ایده‌آل نیست، گفت: اختلافات در برخی از موضوعات میان جریان‌های سیاسی بسیار زیاد است. به نظرم این بدان دلیل است که با عینک تبیین مسائل داخلی، مسائل خارجی را هم تحلیل می‌کنیم.

جهانگیرزاده افزود: هیچ منعی وجود ندارد که با افراد و گروهی سیاسی اختلاف داشته باشیم اما در موضوعی که مربوط به کیان، تاریخ و هویت کشور است باید نظرمان را به نظر واحدی نزدیک کنیم.

انتهای پیام

کد N56469