وزیر دفاع جدید آلمان به دنبال ایجاد یک ارتش "خانواده دوست"

سیاسی

وزیر دفاع جدید آلمان در مصاحبه‌ای گفت که خواهان ایجاد یک ارتش "خانواده دوست‌تر" از طریق تسهیل شرایط برای سربازان ارتش به منظور انجام کار پاره‌وقت و بهبود شرایط مراقبت از کودک است.

وزیر دفاع جدید آلمان در مصاحبه‌ای گفت که خواهان ایجاد یک ارتش "خانواده دوست‌تر" از طریق تسهیل شرایط برای سربازان ارتش به منظور انجام کار پاره‌وقت و بهبود شرایط مراقبت از کودک است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "اورسولا فان درلین"، وزیر دفاع جدید آلمان که نخستین وزیر دفاع زن در تاریخ این کشور است، گفت: هدف من این است که نیروهای مسلح آلمان را تبدیل به یکی از جذاب‌ترین کارفرمایان در کشور کنم.

وی که خود مادر هفت کودک است و 55 سال دارد، در مصاحبه با یک نشریه آلمانی گفت: به منظور انجام این کار مهمترین مساله سازگاری اشتغال و خانواده خواهد بود.

اعلام اینکه فان در لین از سمت وزیر کار به سمت وزیر دفاع منتقل کرده باعث شگفتی بسیاری در آلمان شد.

وی که به عنوان یکی از جانشینان احتمالی آنگلا مرکل مطرح بود، پس از انتصاب به عنوان وزیر دفاع چند روز پیش از تعطیلات کریسمس به بازدید سربازان آلمانی در افغانستان رفت و در مصاحبه اخیر خود فاش ساخت که پنج روز پیش از مراسم تحلیف خود به عنوان گزینه وزیر دفاع تعیین شده است.

وی تاکید کرد: هر کسی که به عنوان مثال خواهان گزینه سه یا چهار روز کار در هفته بوده تا به خانواده‌اش رسیدگی کند باید فرصت شغلی داشته باشد.

وی تاکید کرد: از جمله اصلاحات وی در حال بررسی نظامی است که به موجب آن اضافه کاری ذخیره شود تا به منظور مراقبت از کودکان کم‌سن و سال و یا والدین پیر مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر دفاع آلمان تاکید کرد: کار در نیروهای مسلح نباید به عنوان یک حکم ثابت تلقی شود و کارکنان باید همواره در حال انجام وظیفه بوده و هر چند سال یکبار انتقال پیدا کند. ما نیازمند یک نظام انعطاف‌پذیر مراقبت از کودک در نیروهای مسلح هستیم.

این در حالی است که برخی سیاستمداران مخالف دولت آلمان از جمله از حزب سبزها و حزب لینکه نسبت به فراهم بودن شرایط مالی برای چنین پیشنهادهایی اظهار تردید کردند.

اینگه هوگر، از اعضای حزب لینکه گفت: هیچ جنگی در دنیا پاره‌وقت نیست و هیچ ماموریت نظامی خانواده دوستی نیز در دنیا وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N56315