فیصل مقداد: تعیین سرنوشت سوریه‌ بر عهده سوری‌هاست

معاون وزیر امور خارجه سوریه تأکید کرد، سرنوشت سوری‌ها به دست مردم این کشور رقم خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیصل مقداد، معاون وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد: آمریکا، عربستان و فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی که در سوریه بذر تروریسم می‌کارند، در کشورهای خود نیز قتل و خرابی و ویرانی درو خواهند کرد. این کشورها ادعای مبارزه با تروریسم دارند؛ در حالی که از تروریسم در سوریه حمایت می‌کنند.

مقداد گفت: ما تا چند روز دیگر برای شرکت در کنفرانس ژنو 2 به سوییس می‌رویم و حامل توصیه‌ها و ارشادات بشار اسد، رییس‌جمهور کشور خواهیم بود؛ توصیه‌هایی که به آن‌ها پایبند هستیم. هیچ کلامی و توصیه‌ای فراتر از ارشادات بشار اسد برای هیأت سوری در ژنو و برای ملت سوریه وجود ندارد.

وی افزود: ما از همان آغاز اعلام و تأکید کردیم که با حل مسالمت‌آمیز بحران سوریه موافقیم و این که مردم سوریه خود حال و آینده کشورشان را بررسی و تعیین تکلیف کنند.

معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: نقش مردم سوریه در تعیین سرنوشت خود و کشور نباید به حاشیه رانده شود.

مقداد تأکید کرد: سوریه و مردم آن نباید به ابزاری برای کسانی که به تاریخ و سرزمین ما چشم طمع دوخته‌اند، تبدیل شوند. برخی توطئه‌گران سیاست اصولی ما را در خصوص لزوم مقابله با اسرائیل هدف قرار داده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که سفرا و دیپلمات‌های خارجی مستقر در سوریه حقیقت تحولات این کشور را بازتاب دهند و باید به جامعه جهانی بگویند بر خلاف آن‌چه دشمنان مشترک سوریه ادعا می‌کنند، جنگ علیه این کشور برای برقراری آزادی و دموکراسی نیست بلکه جنگ هدفمندی علیه تمدن، تاریخ و استقلال واقعی سوریه است.

انتهای پیام

کد N56049