پایگاه خبری ترکیه : شارون قصاب مرد

ترکیه,شارون

آنکارا - ایرنا - پایگاه خبری راست خبر ترکیه امروز یکشنبه نوشت : ˈآریل شارون ˈ قصاب صبرا و شتیلا که بر اثر سکته مغزی در سال 2006 به کما رفته بود، سرانجام مرد.

به گزارش ایرنا ، این پایگاه خبری نوشت : وی از حدود 8 سال پیش بر اثر سکته مغزی به کما رفته و در مرکز درمانی شبا وابسته به بیمارستان تل هاشومر نزدیک تل آویو بستری شده بود.

شارون به علت داشتن نقش اصلی در کشتار فلسطینیان ساکن دو اردوگاه فلسطینی صبرا و شتیلا در حومه جنوبی لبنان در 16 تا 18 سپتامبر 1982 میلادی در طول جنگ داخلی لبنان به قصاب صیرا و شتیلا مشهور شد.

وی از آن زمان تاکنون در وضعیت کما به سر می برد و تنها از طریق سرم تغذیه می شد. در سال 2011 او به اصرار خانواده اش برای مدت کوتاهی به خانه اش منتقل شد اما نشانه ای از بهبودی در او دیده نشد.

لازم به ذکر است که آریل شارون در سپتامبر 1999، به دنبال کناره گیری نتانیاهو از رهبری حزب لیکود، رهبری این حزب را به عهده گرفت. او سپس در سپتامبر سال 2000، با حضور در مسجد الاقصی موجب خشم مسلمانان شده و درگیری های خونینی را میان فلسطینیان و نظامیان رژیم صهیونیستی رقم زد که در نتیجه آن انتفاضه الاقصی شکل گرفت.

پایگاه خبری راست خبر می نویسد وی در دسامبر 2000، به عنوان نامزد حزب لیکود برای تصدی نخست وزیری معرفی شد و وعده داد که در صورت انتخاب شدنش فلسطینیان را در 100 روز شکست داده و موقعیت رژیم صهیونیستی را در منطقه تثبیت کند.

شارون سرانجام در ششم فوریه 2001 توانست به بالاترین مقام در رژیم صهیونیستی یعنی سمت نخست وزیری دست یابد.

در زمان نخست وزیری او رهبران نظامی فلسطینی همچون «شیخ احمد یاسین» و «رنتیسی» به دست نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی ترور شدند.

نام شارون همواره با جنایات و کشتارهای گسترده نظیر فاجعه صبرا و شتیلا، ترور رهبران فلسطینی، ایجاد دیوار حائل بین سرزمین های اشغالی و کرانه باختری همراه بوده است .

خاورم ** 230**1856
کد N55900