در دیدار جمعی از فعالان اجتماعی و سیاسی سوریه

امیر عبداللهیان: کنفرانس "ژنو 2" نتیجه اعتراف دشمنان سوریه به شکست است

سیاسی

جمعی از فعالان اجتماعی و سیاسی سوریه روز یک‌شنبه در تهران با حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شرکت کنندگان سوری در این دیدار با تقدیر و تشکر از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ملت و دولت سوریه در شرایط سخت کنونی، تاکید کردند سوریه با جنگی بزرگ و همه جانبه از سوی تمامی قدرت‌های استکباری جهان و رژیم صهیونیستی مواجه است و هدف از این جنگ نیز ضربه زدن به محور مقاومت است.

آن‌ها با اشاره به اقدامات جنایتکارانه گروه‌های تروریستی در سوریه و حجم بالای خرابی و ویرانی ناشی از این اقدامات، قدرت‌های استکباری و هم پیمانان‌شان را عامل و سبب این بحران دانستند.

فعالان سوری جمهوری اسلامی ایران را خط روشن و صحیح در جهان اسلام و یاور ملت‌های مظلوم خواندند.

میهمانان سوری این نشست از پیشرفت حاصله در جمهوری اسلامی ایران به‌خصوص در عرصه علمی و فن‌آوری ابراز خشنودی کردند و دلیل مقاومت و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابل حجم سنگین فشارهای سیاسی و موفقیت در عبور از حلقه تنگ محاصره اقتصادی، را توسعه علمی کشورمان دانستند.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با ابراز خوش‌بینی نسبت به تحولات سوریه اظهار کرد: سوریه سخت‌ترین شرایط را در سه سال گذشته پشت سرگذاشته است.

امیر عبداللهیان افزود: دشمنان سوریه شکست خوردند و کنفرانس "ژنو 2" نیز نتیجه اعتراف به این شکست است.

وی با تاکید بر این که سوریه در این نبرد نابرابر توانست به پیروزی نهایی نزدیک شود، این پیروزی را حاصل ایستادگی و مقاومت مردم سوریه دانست.

امیر عبداللهیان با اشاره به ضرورت اصلاحات در سوریه و حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند اصلاحات در این کشور گفت: مردم سوریه صاحبان اصلی این کشورند و هیچ کسی شایسته‌تر از مردم سوریه در تعیین سرنوشت کشورشان نیست.

او با اشاره به اقدام گروه‌های تکفیری در سوریه که با حمایت خارجی صورت می‌گیرد، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با مردم و رهبری جمهوری عربی سوریه خواهد ماند.

انتهای پیام

کد N55897