عضو ارشد حزب ملی عوامی در پیشاور پاکستان ترور شد

پاکستان,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - مقام های پلیس پاکستان اعلام کردند که ˈمیان مشتاقˈ معاون حزب ملی عوامی در پیشاور مرکز ایالت خیبر پاکستان در شمال غربی این کشور بهمراه دو تن دیگر غروب روز یکشنبه توسط مهاجمان ناشناس کشته شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری، مقام های پلیس افزودند: مهاجمان ناشناس خودروی میان مشتاق را در منطقه ماشاخیل در نزدیکی پیشاور مورد هدف قرار داده و یکی از اعضای ارشد حزب ملی عوامی ؛ فرد همراه و راننده وی را از پای درآوردند.

نیروهای پلیس محل حادثه را تحت کنترل خود گرفته و عملیات جست و جو برای شناسایی و بازداشت مقصران این حمله تروریستی را آغاز کرده است .

بر اساس این گزارش، تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله تروریستی را برعهده نگرفته است .

میان افتخار حسین رییس حزب ملی عوامی در ایالت خیبر در گفت و گو با رسانه ها در پیشاور گفت: تروریست ها اعضای ارشد حزب ملی عوامی را مورد هدف حملات تروریستی قرار داده اند؛ اما حزب او مبارزات خود را برای ایجاد تغییرات و پیشبرد روند صلح در این کشور ادامه خواهد داد.

وی از احزاب سیاسی و گروه های مذهبی پاکستان خواست تا در برابر تهدیدات تروریسم متحد شوند.

بر اساس اعلام رسانه های خبری؛ موج تازه خشونت ها و حملات تروریستی علیه اعضای گروههای سیاسی آغاز شده و در سراسر کشور تروریست ها با هدف قرار دادن شخصیت های سیاسی و نیروهای سازمان های اجرای قانون و رهبران مذهبی و سیاسی سعی در ایجاد فضای رعب و وحشت و پیشبرد اهداف خصمانه خود دارند.

امیر مقام مشاور نخست وزیر پاکستان در منطقه شانگلا همچنین امروز از سوی تروریست ها مورد هدف قرار گرفت و کشته شد.

مقصود احمد بهاتی عضو ارشد حزب تحریک انصاف نیز روز گدشته به همراه چهار نفر از اعضای گروه سیاسی خود در نزدیکی منطقه کاسور در مناطق قبایلی در شمال غربی پاکستان هدف تروریست ها قرار گرفت و کشته شد.

بر اساس این گزارش ، در روزهای گذشته ( جمعه ) نیز چودری اسلم رییس پلیس تحقیقات جنایی پاکستان در کراچی نیز از سوی مهاجمان و شبه نظامیان مورد هدف قرار گرفت .

آساق ** 1095 **1010
کد N55807