نخست وزیر بنگلادش سوگند یاد کرد

بنگلادش,آسیا

همشهری آنلاین: شیخ حسینه نخست وزیر بنگلادش روز یکشنبه درحالی برای سومین بار در سمت نخست وزیری این کشور سوگند یاد کرد که تحریم انتخابات پارلمانی ازسوی جناح مخالف و درگیری های خشونت آمیز موجب تشدید بحران سیاسی در بنگلادش شده است.

جهان > آسیا- همشهری آنلاین:
شیخ حسینه نخست وزیر بنگلادش روز یکشنبه درحالی برای سومین بار در سمت نخست وزیری این کشور سوگند یاد کرد که تحریم انتخابات پارلمانی ازسوی جناح مخالف و درگیری های خشونت آمیز موجب تشدید بحران سیاسی در بنگلادش شده است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه از داکا، در مراسم سوگند نخست وزیر بنگلادش که به ریاست محمد عبدالحمید رییس جمهوری این کشور برگزار شد و حدود یک هزار نفر از مقام های دولتی و نظامیان ارشد و شماری از دیپلمات های خارجی و اعضای جدید پارلمان حضور داشتند ، کابینه 45 نفری شیخ حسینه نیز سوگند یاد کرد.

براساس این گزارش، به رغم تحریم انتخابات ازسوی جناح مخالف و هم پیمانان آن در مهلک ترین انتخابات خشونت آمیز درتاریخ بنگلادش، شیخ حسینه بر مشروع بودن پیروزی اش در انتخابات تاریخ 5 ژانویه(15دی) تاکید دارد.

حزب عواملی لیگ حسینه با کسب حدود 80 درصد کرسی های پارلمان، توانست برای یک دوره پنج ساله دیگر نخست وزیر بنگلادش شود.

بااین حال تحلیلگران می گویند به دلیل تشدید بحران سیاسی جاری در بنگلادش و درخواست ها جامعه بین المللی و جناح مخالف برای برگزاری انتخابات مجدد، دولت وی شاید نتواند برای مدت طولانی به فعالیت خود ادامه دهد.

خواندنی از سراسر وب