عدلی منصور: قانون اساسی جدید حافظ حقوق همگان خواهد بود

رئیس‌جمهوری موقت مصر ضمن درخواست از مصری‌ها برای رفتن به پای صندوق‌های رای و مشارکت در همه‌پرسی قانون اساسی جدید، تاکید کرد که در قانون اساسی جدید حقوق همگان حفظ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، عدلی منصور، رئیس‌جمهوری موقت مصر با تاکید بر اینکه مصر در معرض حملاتی ظالمانه از سوی طرف‌های داخلی و خارجی است، عنوان داشت: نیروهای امنیتی نقشی تعیین‌کننده در کشور دارند.

وی با بیان اینکه مصر همواره از رویکردهای دینی میانه‌رو حمایت می‌کند، گفت: مفهوم جهاد در اسلام همواره باقی خواهد ماند و ما روند جهاد نفس را کامل خواهیم کرد.

منصور با اشاره به اینکه مصر نیاز زیادی به رویکردهای دینی میانه‌رو دارد، افزود: سه شنبه برای مشارکت در همه‌پرسی قانون اساسی که حافظ حقوق همگان است و به تاسیس دولتی غیر نظامی و متمدن می‌انجامد، به پای صندوق‌های رای می‌رویم.

وی در ادامه افزود: دستی که در اثر کار زیاد زبر شده باشد خدا آن را دوست دارد اما دستی که با خون مردم آلوده می‌شود، مجازات خواهد شد.

منصور خطاب به مصری‌ها عنوان داشت: بدانید که اسلام درست و میانه‌رو ما را به جهاد در زندگی فرا می‌خواند.

وی با درخواست از مصری‌ها برای رفتن به پای صندوق‌های رای، گفت: رای شما پایه و اساس است پس طرفدار حق و حقیقت باشید.

از سوی دیگر، احمد الطیب، شیخ الازهر در آستانه میلاد پیامبر اکرم (ص) عنوان داشت: کسی که با مردمان جامعه بجنگد کافر و گناهکار است و باید برای رشد و ترقی خود، کشور و جامعه‌اش تلاش کند.

وی با بیان اینکه تمدن اسلامی بر پایه احترام به یکدیگر بنا شده است، خاطرنشان کرد: تروریسم و اقدامات تکفیری فتنه‌ای علیه اسلام است. مصر از تمامی بزرگان و خردمندان در داخل و خارج انتظار دارد که آن را تایید کنند.

شیخ الازهر عنوان داشت: مصر کشوری نیست که پول عامل سازندگی آن باشد بلکه بر اساس ارزش‌های دینی و اصالت و خلوص ساخته شده است و قانون اساسی که به همه‌پرسی گذاشته می‌شود تضمین‌کننده حق مسلمانان است.

انتهای پیام

کد N55669