دست دلال‌ها در قیمت‌گذاری مرغ حذف شود

قیمت‌گذاری مرغ

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه امروزه بانک‌ها خود را شریک مردم و تولیدکنندگان نمی‌دانند و وام‌هایی را با سودهای سرسام آور و وحشتناک تحویل مردم می‌دهند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گلپایگان، محمدحسین میر محمدی روز گذشته (شنبه) در جمع اعضای شرکت تعاونی مرغداران شهرستان گلپایگان، اظهار کرد: تولید، قدرت و توانمندی اقتصادی کشور است و به همین جهت حمایت از تولید مد نظر مقام معظم رهبری و تمام مسؤلان نظام است.

وی ادامه داد: برخی از مشکلات فرهنگی و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌تواند توسط نظام تولید و بهره‌برداری رفع شود، بنابراین زمانی که تولید به مرحله شکوفایی برسد از نظر فکری و جسمی جامعه را درگیر می‌کند و سرانه درآمدی مردم افزایش می‌یابد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شوراس اسلامی گفت: در مقاطعی، صنعت مرغداری به مرحله‌ای رسیده بود که تنها هدفش درآمدزایی بود و افراد نابلدی وارد این صنعت شدند که نتوانستند تا پایان به راه خود ادامه دهند.

میرمحمدی با اشاره به اینکه در زمینه موارد پروتئینی بیشترین مشکل را مرغداران دارند، اضافه کرد: در مرغداری‌ها اگر یک ویروس منتشر شود تمام سرمایه تولیدکننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به سنتی بودن فعالیت‌ها افزود: تا زمانی که نگاهمان به سنت باشد ضربه‌هایی را متحمل خواهیم شد، آموزش دادن کارگرها در صنعت مرغداری ضروری است و نباید از کارگران ساختمانی در اینگونه واحدهای تولیدی استفاده شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شوراس اسلامی با توجه به حمایت تولیدکنندگان در بخش‌های مختلف خاطر نشان کرد: باید به فعالیت‌ها یک نگاه مهندسی داشته باشیم. تولیدکنندگان کشور باید جایی برسند که بتوانند کار خود را توسعه دهند.

وی با انتقاد از بانک‌ها گفت: متاسفانه امروزه بانک‌ها خود را شریک مردم و تولیدکنندگان نمی‌دانند و معتقد هستند نباید خودشان را وارد سود و زیان فعالیت‌های مردم و تولیدکنندگان کنند و وام‌هایی را با سودهای سرسام آور و وحشتناک تحویل مردم می‌دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به فعالیت غیر مجاز پرورش دهندگان جوجه‌های رنگی اشاره کرد و گفت: سیاست‌های شهرستان برای سال‌های آتی باید به گونه‌ای باشد که پرورش دهندگان مرغ‌های رنگی حمایت نشوند و حتی اگر در گذشته به تعدادی از این واحدها هم مجوزی داده شده در آینده مجوزشان دیگر تمدید نشود.

میرمحمدی ادامه داد: وزارت‌خانه نیز باید تکلیف این واحدها را مشخص کند، اگر قرار است این واحدها ادامه فعالیت بدهند باید برای آنها قوانینی وضع شود و اگر فعالیت این واحدها را غیر قانونی می‌دانند هر چه سریعتر تدبیری اندیشیده شود تا ازفعالیتشان جلوگیری شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شوراس اسلامی به عملکرد اتحادیه سراسری و اتحادیه مرکزی مرغداران کشور اشاره و تصریح کرد: وقتی مردم به صورت نقدی مرغ می‌خرند این انصاف نیست که فروشنده خرید خود را نقدی انجام ندهد. همچنین قیمت مرغ نسبت به شهرهای اطراف300 تومان بیشتر است در حالی‌که مردم انتظار دارند در شهرستان که مرغداری فعالیت می‌کند قیمت‌ها پایین‌تر باشد.

میرمحمدی گفت: نامه‌ای به مسؤل مربوطه در رابطه با اینکه قیمت تمام شده مرغ باید به چه میزانی باشد ارسال شد، اما پس از اینکه جوابی دریافت نکردیم متوجه شدیم کسانی که در این قضیه حضور دارند به قیمت‌گذاری صحیح برای مرغ اهتمام لازم را ندارند و دلال‌ها و واسطه‌گر‌ها در این میان نقش ایفا می‌کنند لذا باید نظام توزیع اصلاح شود.انتهای پیام
کد N55449