باهنر:یخ‌های اصلاح طلبان درحال آب شدن است

سیاسی

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: بخشی از اصولگرایی به دکتر روحانی رای داد.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: بخشی از اصولگرایی به دکتر روحانی رای داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا باهنر که در اجلاس دبیران استان‌های حزب موتلفه اسلامی سخن می‌گفت،با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حاج حبیب الله عسگر اولادی گفت: رحلت آقای عسگر اولادی ثلمه بزرگی برای بدنه انقلاب و نظام بود و امیدواریم با تلاش دوستان و رهروان ایشان جای خالی آقای عسگر اولادی پر شود.

وی درباره وضعیت این جبهه اضافه کرد: جبهه پیروان خط امام و رهبری عملا یک نوع ائتلاف در زمان انتخابات میان برخی از تشکل های ریشه دار و با سابقه درخشان اصولگرایی است.

وی افزود: جبهه پیروان خط امام و رهبری در انتخابات های مختلف نقش جدی داشته و همواره خط اصیل انقلاب را دنبال کرده و بر مبنای خط امام و رهبری عمل می کند.

باهنر اعضای جبهه پیروان را اعضای حقوقی دانست و گفت: کسانی که در تشکل های خود دبیر کل و یا قائم مقام دبیر کل هستند عضو شورای مرکزی هستند و مرکزیت جبهه در انتخاب افراد برای عضویت در شورای مرکزی خود بر اساس تصمیم تشکلهای وابسته به خود عمل می کند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت سیاسی کشورو تحلیل انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری تصریح کرد: دکتر روحانی با شعارها و حرف هایی توانست رای نیمی از رای دهندگان را به دست آورد و تحلیل انتخابات به نظر بنده این است که مردم از 8 سال تندروی های هنجار شکنانه اصلاح طلبان و 8 سال تندروی های احمدی نژادی خسته شده بودند و به همین دلیل به شعار اعتدال رای دادند. در میان کاندیداهای ریاست جمهوری واقعا شخصی که پیشینه اعتدالی داشت دکتر روحانی بود.

وی افزود: روحیه دکتر روحانی روحیه ای اعتدالی است و ایشان سعی می کند فراجناحی باشد و خرد را حاکم کند، اگر اصولگرایان نیز در انتخابات به وحدت می رسیدند بسیار موثر بود اما باید بدانیم بخشی از اصولگراها به دکتر روحانی رای دادند و مرز اصلاح طلبی و اصولگرایی در این دوره از انتخابات به هم ریخت.

با هنر با اشاره به عملکرد 5 ماهه دولت یازدهم خاطر نشان کرد: وظیفه ما حمایت کامل و جدی از دولت دکتر روحانی است زیرا مشکلات کشور بسیار زیاد است و تا آنجا که امکان دارد باید از دولت در پیروزی بر مشکلات حمایت کنیم.

وی ادامه داد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند از سربازان دیپلماتیک نیز حمایت می کنیم اما باید مواظب نیز باشیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آقای روحانی هیچگاه آدم تشکیلاتی نبوده و به همین دلیل برای خود نیرو نداشته است و پس از پیروزی درانتخابات مجبور بود از نیروهای دیگران استفاده کند و توقع ما نیز این بود که از همه جریانها استفاده کند .هر چند در سطح کلان نیروهای ساختار شکن حضور ندارند اما در مراحل پایین تر تندرو های اصلاح طلب حضور دارند.

وی در ادامه با اشاره به تصمیم گیری های اقتصادی در کشور توسط دولت گفت: یکی از نقد های ما به دولت در مسائل اقتصادی این است که تصمیمات اقتصادی نیاز به هماهنگی و قاطعیت و شجاعت دارد که به نظر ما در این موضوع دولت ضعیف است.

باهنر با اشاره به انتخابات مجلس آینده اظهار داشت: خطر تغییر جریان در مجلس آینده وجود دارد .یخ های اصلاح طلبان با آمدن دولت جدید، در حال آب شدن است. برخی فتنه گران می خواهند فتنه جدیدی را به وجود آورند به همین دلیل هیچگاه نباید فتنه 88 و 9 دی را فراموش کرد.

انتهای پیام

کد N55362