میرگلوبیات:

جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز نیازمند عزم جدی همه مسئولان است

نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز نیازمند عزم جدی همه مسئولان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه مرکزی، شهلا میرگلوبیات در جلسه شورای اداری شهرستان ساوه با اشاره به ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این شهرستان که منجر به بروز معضل حاشیه‌نشینی می‌شود، افزود: شهرستان ساوه به دلیل جاذبه‌های صنعتی و کشاورزی و نیز پتانسیل‌های ویژه به شهرستان مهاجرپذیری تبدیل شده است که همواره با پدیده حاشیه‌نشینی روبروست.

وی ادامه داد: ساخت‌وساز غیرمجاز در نقاط حاشیه شهر موجب آسیب جدی به بافت شهری می‌شود و احداث غیر‌اصولی این بناها جان مردم را نیز در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.

وی برعزم جدی همه دستگاه‌ها به منظور برچیده شدن بستر تخلف و سودجویی افراد فرصت‌طلبی که اقدام به فروش باغات و زمین‌های خود به صورت قطعه قطعه و با کاربری غیرمسکونی به افراد ناآگاه می‌کنند، تأکید کرد.

وی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و نظر مساعد معاون امور عمرانی استانداری مرکزی طرح بازنگری تفضیلی شهر ساوه در کمیسیون ماده پنج مطرح و به تصویب اعضای کمیسیون رسید و 22 نقطه حاشین‌نشین شهر ساوه از امکانات خدمات شهری بهره‌مند می‌شوند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در ادامه، با اشاره به کمبود آب در این شهرستان به عنوان مهمترین مشکل مردم گفت: در خصوص تأمین آب شهر ساوه طرح انتقال آب از سرشاخه‌های دز قطعا با اعتبارات ملی به طول خواهد انجامید که لازم است از طریق مشارکت بخش خصوصی این مهم محقق شود.

وی همچنین در خصوص تصفیه‌خانه آب و فاضلاب شهر ساوه نیز گفت: با پیگیری‌های انجام شده روند اجرای پروژه تصفیه‌خانه آب و فاضلاب شهر ساوه که به دلیل محدودیت مالی با کندی روبرو شده بود تسریع پیدا کرده و در نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی همچنین از رشد 168 درصدی میزان بارندگی و نزولات آسمانی در سال جاری نسبت به سال گذشته در این منطقه خبر داد و افزود: با وجود این میزان رشد در نزولات آسمانی اما، همچنان با مشکل کم‌آبی مواجه هستیم که لازم است با مدیریت در مصرف، کمبودها را برطرف کنیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در ادامه، با توصیه به مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: به لحاظ تحریم‌ها همچنان در شرایط نامطلوب اعتبارات هستیم لذا مدیران باید با مدیریت بودجه بنا را بر اولویت‌ها و نیازهای فوری مردم بگذارند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون دولت در نظر دارد طرح‌ها و پروژه هایی را که پیشرفت بالای 80 درصدی دارند، به سرانجام برساند.

این نماینده مجلس در خصوص سانحه اخیر آزادراه ساوه‌همدان که منجر به کشته و زخمی شدن 22 نفر شد نیز گفت: این موضوع را هفته آینده در مجلس پیگیری می‌کنیم و در این راستا وزیر راه و شهرسازی باید نسبت به این مسئله پاسخگو باشد.

میرگلوبیات با تقدیر از ستاد مدیریت بحران شهرستان در رسیدگی سریع به مصدومان این سانحه مرگبار اظهار کرد: لازم است هرچه سریع‌تر نواقص فنی این مسیر مهم مواصلاتی کشور برطرف شود.

انتهای پیام

کد N55291