آیت‌الله علوی‌گرگانی: هفته وحدت ره‌آورد جمهوری اسلامی است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,هفته وحدت,وحدت

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به این‌که «اهل سنت و تشیع همواره با مسالمت در کنار هم زندگی کرده‌اند» گفت: اهل سنت مورد توجه اهل بیت(ع) بوده‌اند و امیدواریم که وحدت حقیقی در جهان اسلام تحقق یابد.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به این‌که «اهل سنت و تشیع همواره با مسالمت در کنار هم زندگی کرده‌اند» گفت: اهل سنت مورد توجه اهل بیت(ع) بوده‌اند و امیدواریم که وحدت حقیقی در جهان اسلام تحقق یابد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار اعضای اولین کنگره ملی امام صادق (ع) شهرستان خوی، اظهار کرد: نامگذاری هفته‌ای به نام "هفته وحدت" یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به این‌که «یکی از اهداف این نامگذاری نزدیکی بیشتر اهل سنت و تشیع بوده است» افزود: شیعه و سنی می‌توانند با تبادل نظر و وحدت، توطئه‌های دشمنان را خنثی کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر این‌که «خداوند حجت را بر بندگانش تمام کرده است» یادآور شد: شناخت حق و مقابله با دشمنان اسلام از مهمترین دستاوردهای وحدت می‌باشد.

وی با اشاره به این‌که «دشمن برای اختلاف افکنی و ایجاد تفرقه در جهان اسلام تلاش می‌کند» خاطرنشان کرد: اهل سنت و تشیع همواره با مسالمت در کنار هم زندگی کرده‌اند، ولی متاسفانه مسایل سیاسی موجب تفرقه بین امت اسلامی شده است.

این مرجع تقلید با انتقاد از برخی فتاوای علمای اهل سنت، تاکید کرد: نباید در بین مسلمانان کشت و کشتار وجود داشته باشد و هیچ کدام از علمای قدیم اهل سنت، حکم به کشتن شیعه نمی‌دادند.

وی با اشاره به این‌که «مرحوم آیت‌الله العظمی بروجردی(ره)، تلاش‌های زیادی برای وحدت شیعه و سنی انجام دادند» ابراز امیدواری کرد که مسلمانان با وحدت و همدلی در مقابل دشمنان مشترک بایستند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی همچنین خاطرنشان کرد: اهل بیت(ع) همواره برای تحقق انسجام مسلمین از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و حتی برای پرهیز از اختلاف از حق خود گذشته‌اند، ان‌شاءالله وحدت حقیقی در جهان اسلام تحقق یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی در پایان با تقدیر از اقدامات ستاد کنگره ملی امام صادق (ع)، بر ترویج معارف و آموزه‌های اهل بیت(ع) تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N55250