حبیبی در واکنش به سخنان رئیس‌جمهور:

تیم مذاکره کننده با هوشیاری جلوی تفاسیر گوناگون از متن توافقنامه را بگیرد

سیاست داخلی

اخیرا شماری از اعضای کنگره آمریکا مجدداً بر طبل تشدید تحریم‌ها می‌کوبند، باید نفاق آمریکاییها در توافقات را فاش ساخت و ثابت کرد آنها بر عهد و پیمان خود پایبند نیستند.

دبیرکل حزب موتلفه گفت: امیدواریم تیم مذاکره کننده با هوشیاری جلوی تفاسیر گوناگون از متن توافقنامه را بگیرد و اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند خلاف خواست ملت ایران مانند گذشته عمل کنند آنها را رسوا کنند.

به گزارش ایلنا، محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب مهدوی است و در صدد تمهید مقدمات ظهور است و به فضل خدا در برپایی جامعه دینی مهدوی موفق خواهد شد.

حبیبی افزود: امام(ره) در شهریور 67 در پیامی خطاب به هنرمندان فرمودند «تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی(ص)، اسلام پابرهنگان و اسلام تازیانه خوردگان تاریخ باشد» و نیز فرمودند؛ «هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‌داری مدرن و کمونیسم خون‌آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل و اسلام التقاط و سازش و در یک کلمه اسلام آمریکایی باشد».بنابر این اگر ما بخواهیم دیدگاههای امام(ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی را در حکومت پیاده کنیم باید مدافع چنین هنری باشیم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: این یک تقسیم‌بندی است که گوینده آن نیز حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است، لذا اینکه بگوییم تقسیم هنرمندان به ارزشی و غیرارزشی بی معناست منطبق با دیدگاههای امام و رهبری نیست.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن اظهار داشت: امروزه صدها کانال تلویزیونی ماهواره‌ای با حضور هزاران هنرمند غیرارزشی و ضد ارزشی علیه انقلاب و نظام تبلیغ و ترویج می‌کنند به مقدسات این ملت اهانت می‌کنند، علیه نظام اسلامی صدها اثر هنری بوجود می‌آورند ما چگونه می‌توانیم نسبت به آنها بی تفاوت باشیم و دغدغه دفاع از حقیقت را نداشته باشیم.

حبیبی تصریح کرد: دولت باید در تبلیغ ارزش‌ها و فرهنگ والای اسلام و تمدن سرشار از ادب ملت ایران سیاستگزاری کند و در برابر شبیخون و تهاجمات فرهنگی فعال باشد.

دبیر کل حزب موتلفه افزود: آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسبق که اکنون در لندن جا خوش کرده است می‌گفت؛ چه لزومی دارد که ما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم، وزارت فرهنگ کافی است! این قبیل گفته‌ها متأثر از حرف کسانی است که هنر را برای هنر می‌دانند و در این ادعا هم صادق نیستند.

وی در تذکر به رئیس جمهوری بیان داشت: آقای رئیس جمهوری اگر تقسیم‌بندی بین هنرمند ارزشی و غیرارزشی را به قول شما بی معنا بدانیم شهید آوینی را با هنرمندان هرزه‌گوی هرزه رفتار هالیوودی در یک صف قرار داده‌ایم. شما در روز قیامت در پاسخ شهید آوینی و هزاران هنرمند ارزشی دیگر که به حمدالله در کشور بوده و هستند چه می‌گویید؟

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم قم گفت: ما نباید فریفته لبخند دشمن شویم. نباید فکر کنیم دشمنان انقلاب از دشمنی با مردم ما منصرف شده‌اند. باید سطح هوشیاری خود را بالا ببریم و رصد تلاشهای دشمن علیه انقلاب را دو چندان کنیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: ما یک ملت مقاوم و صبور هستیم نباید اجازه دهیم برخی فضای مقاومت در برابر دشمنان را باحرف‌های سست و بی‌بنیان عوض کنند.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت، تاکید کرد: میلاد مسعود پیامبر اعظم(ص) فرصتی است مسلمانان به تحکیم وحدت و همگرایی خود در برابر دشمنان اسلام بپردازند.

حبیبی افزود: امروز غرب با حمایت از تروریسم می‌خواهد وحدت بین مسلمین را از بین ببرد. جریان سلفی و تکفیری مأموریت دارد اختلاف، کشتار و برادرکشی در میان مسلمین را مدیریت کند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: جمهوری اسلامی منادی وحدت در جهان اسلام است. ملتها باید بیدار باشند و همه مذاهب اسلامی با تأسی به قرآن و آموزه‌های پیامبر اعظم(ص) متحد و یکپارچه در برابر آمریکا و غرب بایستند. چرا تکفیری‌ها علیه جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان جنایتکار آن رژیم احساس مسئولیت ندارند.

وی با اشاره به پیشرفت مذاکرات پیرامون توافق‌نامه اظهار داشت: امیدواریم تیم مذاکره کننده با هوشیاری جلوی تفاسیر گوناگون از متن توافقنامه را بگیرد و اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند خلاف خواست ملت ایران مانند گذشته عمل کنند آنها را رسوا کنند.

حبیبی خاطر نشان کرد: اخیرا شماری از اعضای کنگره آمریکا مجدداً بر طبل تشدید تحریم‌ها می‌کوبند، باید نفاق آمریکاییها در توافقات را فاش ساخت و ثابت کرد آنها بر عهد و پیمان خود پایبند نیستند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به درگیریهای گروههای تروریست در سوریه با هم بیان داشت: ستم تروریستها علیه ملت مظلوم سوریه را نباید فراموش کرد، خداوند آنها را به جان هم انداخته تا انتقام کودکان، زنان و پیران سوری را از آنها بگیرد؛ تروریستها در سوریه، لبنان و عراق ره بجایی نمی‌برند. آنها منفورترین گروه در این سه کشور هستند و بزودی به دست مقاومت متلاشی خواهند شد.

کد N55061