سازمان ملل: بیش از 10 میلیون یمنی از کمبود مواد غذایی رنج می برند

یمن,کمبود مواد غذایی

تهران - ایرنا - پایگاه اطلاع رسانی ˈالحیاتˈ روز یکشنبه در گزارشی به نقل از سازمان ملل اعلام کرد که 5/10 میلیون یمنی از کمبود مواد غذایی رنج می برند.

دفتر هماهنگی امور انسانی خاور میانه و شمال آفریقا و آسیا در سازمان ملل (اوچا) در گزارشی افزود: از بین رفتن خدمات اساسی در یمن در سال 2011 تا 2012 و کمبود فزآینده مواد غذایی و از دست دادن شیوه های معیشت و آوارگی ناشی از درگیری ها، منجر به ایجاد وضعیت فوق العاده انسانی طولانی مدت در یمن شده بطوریکه 5/10 میلیون نفر در این کشور از کمبود مواد غذایی رنج می برند و بیش از یک میلیون کودک زیر پنج سال نیز دچار سوء تغذیه شدید هستند.

این گزارش اضافه کرد: نیمی از ساکنان یمن به منابع آب کافی و یا خدمات و نظارت های بهداشتی دسترسی ندارند و علاوه بر آن 6/8 میلیون نفر نیز خدمات بهداشتی کافی دریافت نمی کنند.

بر پایه این گزارش، بیش از 250 هزار از افرادی که به یمن بازگشته اند، نیاز به کمک دارند و در کنار آن 240 هزار پناهنده که بیشتر آنان سومالی هستند، در این کشور زندگی می کنند.

الحیات افزود: پاسخ به درخواست های انسان دوستانه در یمن که از سال جاری تا سال 2015 را تحت پوشش قرار می دهد ، بالغ بر 591 میلیون دلار است که هدف از آن ارایه خدمات نجات بخش برای گروه هایی که بیشترین خسارت را در درگیریهای این کشور متحمل شده اند و ترغیب به روند بهبود در این کشور، است .

یمن فقیرترین کشور خاورمیانه است که جنگهای داخلی گسترده و نفوذ القاعده خسارات جبران ناپذیری به مردم و منابع این کشور وارد کرده است .

مترجمام**1408**1651
کد N55015