۰
در گفتگو با مهر مطرح شد؛ 

واکنش سازمان انرژی اتمی به خبرسازی رسانه های غربی درخصوص تاسیس دفتر آژانس در ایران

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان خبر منتشر شده درباره ایجاد دفتر از سوی آژانس در ایران را تکذیب  و اعلام کرد: تا کنون یک چنین موضوعی در هیچ یک از مذاکرات مطرح نشده و مشخص نیست که منبع این خبر چیست و با چه هدفی منتشر شده است . 

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مطلب منتشر شده از سوی خبرگزاری رویترز مبنی بر اینکه  آژانس بین‎المللی انرژی اتمی به دنبال ایجاد دفتر در ایران است، ضمن تکذیب چنین خبری گفت: چنین مطلبی را تاکنون اصلا نشنیده ام.

وی افزود: موضوع بازگشایی دفتر در ایران از سوی آژانس تا کنون در مذاکرات ایران و 1+5 و نه در هیچ مقطع دیگری در مذاکرات ایران و آژانس از سوی طرف مقابل نیز عنوان نشده است و هیچ گاه به عنوان خواسته از سوی آژانس مطرح نشده است .

کمالوندی تأکید کرد: مشخص نیست که منبع این خبر چیست و با چه هدفی منتشر شده است . 

خبرگزاری رویترز اعلام کرده است : به گفته منابع دیپلماتیک در وین، نهاد نظارتی وابسته به سازمان ملل در حال بررسی راهکار برای افزایش حضور خود در ایران است.

دیپلمات‎های فوق در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کردند، برای نظارت در زمینه توافق هسته‎ای بر اساس توافق ژنو، آژانس بین‏‎المللی انرژی اتمی (IAEA) در حال بررسی حضور بازرسان بیشتر و تاسیس یک دفتر موقت است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.