در گفتگو با مهر مطرح شد؛ 

واکنش سازمان انرژی اتمی به خبرسازی رسانه های غربی درخصوص تاسیس دفتر آژانس در ایران

سیاست خارجی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان خبر منتشر شده درباره ایجاد دفتر از سوی آژانس در ایران را تکذیب  و اعلام کرد: تا کنون یک چنین موضوعی در هیچ یک از مذاکرات مطرح نشده و مشخص نیست که منبع این خبر چیست و با چه هدفی منتشر شده است . 

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مطلب منتشر شده از سوی خبرگزاری رویترز مبنی بر اینکه  آژانس بین‎المللی انرژی اتمی به دنبال ایجاد دفتر در ایران است، ضمن تکذیب چنین خبری گفت: چنین مطلبی را تاکنون اصلا نشنیده ام.

وی افزود: موضوع بازگشایی دفتر در ایران از سوی آژانس تا کنون در مذاکرات ایران و 1+5 و نه در هیچ مقطع دیگری در مذاکرات ایران و آژانس از سوی طرف مقابل نیز عنوان نشده است و هیچ گاه به عنوان خواسته از سوی آژانس مطرح نشده است .

کمالوندی تأکید کرد: مشخص نیست که منبع این خبر چیست و با چه هدفی منتشر شده است . 

خبرگزاری رویترز اعلام کرده است : به گفته منابع دیپلماتیک در وین، نهاد نظارتی وابسته به سازمان ملل در حال بررسی راهکار برای افزایش حضور خود در ایران است.

دیپلمات‎های فوق در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کردند، برای نظارت در زمینه توافق هسته‎ای بر اساس توافق ژنو، آژانس بین‏‎المللی انرژی اتمی (IAEA) در حال بررسی حضور بازرسان بیشتر و تاسیس یک دفتر موقت است.