دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:غرب می‌خواهد وحدت بین مسلمانان را از بین ببرد

سیاسی

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد که امروز غرب با حمایت از تروریسم می‌خواهد وحدت بین مسلمانان را از بین ببرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (یسنا)،محمد نبی حیبی که در پایان نشست دبیران حزب موتلفه سخن می‌گفت با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و بیان این‌که انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب مهدوی است و در صدد تمهید مقدمات ظهور است و به فضل خدا در برپایی جامعه دینی مهدوی موفق خواهد شد، افزود: امام(ره) در شهریور 67 در پیامی خطاب به هنرمندان فرمودند: «تنها هنری مورد قبول قرآن است که صیقل دهنده اسلام ناب محمدی(ص)، اسلام پابرهنگان و اسلام تازیانه خوردگان تاریخ باشد» و نیز فرمودند؛ «هنری زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‌داری مدرن و کمونیسم خون‌آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل و اسلام التقاط و سازش و در یک کلمه اسلام آمریکایی باشد».بنابر این اگر ما بخواهیم دیدگاه‌های امام(ره) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی را در حکومت پیاده کنیم باید مدافع چنین هنری باشیم.

حبیبی ادامه داد: این یک تقسیم‌بندی است که گوینده آن نیز حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه است. این‌که بگوییم تقسیم هنرمندان به ارزشی و غیرارزشی بی معناست، منطبق به دیدگاه‌های امام و رهبری نیست.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن اظهار داشت: امروز صدها کانال تلویزیونی ماهواره‌ای با حضور هزاران هنرمند غیرارزشی و ضد ارزشی علیه انقلاب و نظام تبلیغ و ترویج می‌کنند به مقدسات این ملت اهانت می‌کنند. علیه نظام اسلامی صدها اثر هنری بوجود می‌آورند، ما چگونه می‌توانیم نسبت به آنها بی تفاوت باشیم و دغدغه دفاع از حقیقت را نداشته باشیم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: دولت باید در تبلیغ ارزش‌ها و فرهنگ والای اسلام و تمدن سرشار از ادب ملت ایران سیاستگزاری کند و در برابر شبیخون و تهاجمات فرهنگی فعال باشد.

وی افزود: آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسبق که اکنون در لندن جا خوش کرده است می‌گفت؛ چه لزومی دارد که ما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشیم، وزارت فرهنگ کافی است! این قبیل گفته‌ها متأثر از حرف کسانی است که هنر را برای هنر می‌دانند و در این ادعا هم صادق نیستند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مردم قم گفت: ما نباید فریفته لبخند دشمن شویم. نباید فکر کنیم دشمنان انقلاب از دشمنی با مردم ما منصرف شده‌اند. باید سطح هوشیاری خود را بالا ببریم و رصد تلاش‌های دشمن علیه انقلاب را دو چندان کنیم.

وی ادامه داد: ما یک ملت مقاوم و صبور هستیم نباید اجازه دهیم برخی فضای مقاومت در برابر دشمنان را باحرف‌های سست و بی بنیان عوض کنند.

حبیبی با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت، تاکید کرد: میلاد مسعود پیامبر اعظم(ص) فرصتی است مسلمانان به تحکیم وحدت و همگرایی خود در برابر دشمنان اسلام بپردازند.

وی افزود: امروز غرب با حمایت از تروریسم می‌خواهد وحدت بین مسلمانان را از بین ببرد. جریان سلفی و تکفیری مأموریت دارد اختلاف، کشتار و برادرکشی در میان مسلمین را مدیریت کند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی اضافه کرد: جمهوری اسلامی منادی وحدت در جهان اسلام است. ملت‌ها باید بیدار باشند و همه مذاهب اسلامی با تأسی به قرآن و آموزه‌های پیامبر اعظم(ص) متحد و یکپارچه در برابر آمریکا و غرب بایستند. چرا تکفیری‌ها علیه جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان جنایتکار آن رژیم احساس مسئولیت ندارند.

وی با اشاره به پیشرفت مذاکرات پیرامون توافق‌نامه ژنو اظهار داشت: امیدواریم تیم مذاکره کننده با هوشیاری جلوی تفاسیر گوناگون از متن توافقنامه را بگیرد و اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند خلاف خواست ملت ایران مانند گذشته عمل کنند، آنها را رسوا کنند.

حبیبی خاطر نشان کرد: اخیرا شماری از اعضای کنگره آمریکا مجدداً بر طبل تشدید تحریم‌ها می‌کوبند، باید نفاق آمریکایی‌ها در توافقات را فاش ساخت و ثابت کرد آنها بر عهد و پیمان خود پایبند نیستند.

وی با اشاره به درگیری‌های گروههای تروریست در سوریه با هم اضافه کرد: ستم تروریست‌ها علیه ملت مظلوم سوریه را نباید فراموش کرد. خداوند آنها را به جان هم انداخته تا انتقام کودکان، زنان و پیران سوری را از آنها بگیرد. تروریست‌ها در سوریه، لبنان و عراق ره بجایی نمی‌برند. آنها منفورترین گروه در این سه کشور هستند و بزودی به دست مقاومت متلاشی خواهند شد.

انتهای پیام

کد N54814