وزیر کشور سوریه: یک لحظه هم از حمایت فلسطین دست نمی‌کشیم

سوريه,فلسطين

وزیر کشور سوریه با تاکید بر حمایت کامل دمشق از مساله فلسطین و کمک‌رسانی به آوارگان فلسطینی تصریح کرد: اقدامات گروه‌های تروریستی و تلاش آنها برای کشاندن فلسطینی‌ها به حوادث سوریه به نفع اسرائیل است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری سوریه الان، محمد الشعار، وزیر کشور سوریه روز شنبه با هیات کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) به ریاست احمد المجدلانی، وزیر کار دولت موقت فلسطین در خصوص اوضاع کلی ‌آوارگان فلسطینی در اردوگاه‌ها و مشکلات آنها به خاطر جنایت‌های گروه‌های تروریستی مسلح بحث و گفتگو کرد.

وی تاکید کرد: هدف تجاوزات و اقدامات گروه‌های تروریستی علیه اردوگاه‌ها و تلاش این گروه‌ها برای کشاندن فلسطینی‌ها به حوادث سوریه، از بین بردن مساله فلسطین، تحقق منافع اسرائیل و منحرف کردن سوریه از مواضع ثابت خود در حمایت از فلسطینی‌هاست.

الشعار بار دیگر تاکید کرد: سوریه و رهبران آن حتی یک لحظه هم از حمایت کامل از مساله فلسطین و حق ملت فلسطین در بازگشت به اراضی خود و تشکیل کشور مستقل به پایتختی قدس دست برنمی‌دارد.

وی خاطرنشان کرد: دولت سوریه همواره برای تامین نیازها و خواسته‌های ‌آوارگان فلسطینی در داخل اردوگاه‌ها تلاش کرده و از کودکان و زنان فلسطینی و عدم تبعیض قائل شدن میان خواسته‌های آنان و خواسته‌های مردم سوریه حمایت می‌کند

وزیر کشور سوریه در ادامه افزود: گروه‌های تروریستی همواره مانع رسیدن کمک‌های بشردوستانه از جمله کمک‌های پزشکی به اردوگاه "الیرموک" هستند.

از سوی دیگر، احمد المجدلانی نیز عنوان داشت: ورود گروه‌های تروریستی به اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی و ممانعت به عمل آوردن از رسیدن کمک‌های بشردوستانه به آنان دلیل اصلی رنج‌هها و مشکلات آوارگان است.

وی تاکید کرد: ما همواره با طرف‌های ذی‌ربط برای اتخاذ اقدامات مناسب جهت پایان دادن به مشکلات فلسطینی‌ها در داخل اردوگاه‌ها همکاری می‌کنیم.

مجدلانی با تاکید بر موضع ثابت فلسطین در عدم کشاندن آوارگان فلسطینی به حوادث سوریه اعلام کرد که فلسطین همواره از سوریه، حاکمیت، امنیت، استقلال و وحدت این کشور حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N54771