به دنبال وعده معاون اول رییس‌جمهور در مراسم روز ملی صادرات

نخستین جلسه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی فردا برگزار می‌شود

صادرات,معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري,آب

نخستین جلسه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی در دولت تدبیر و امید فردا (دوشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری - معاون اول رییس‌جمهور - برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به دنبال وعده اسحاق جهانگیری در مراسم روز ملی صادرات (مورخ ۲۹ مهرماه) مبنی بر آغاز بکار مجدد شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، پیگیری و هماهنگی‌های لازم ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه انجام شد و نخستین جلسه این شورا فردا تشکیل خواهد شد.

در جلسه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی که بعد از ظهر فردا برگزار خواهد شد، سازمان توسعه تجارت ایران گزارشی از وضعیت صادرات کشور ارائه خواهد کرد.

در این جلسه همچنین قرار است عملکرد سال جاری دستگاه‌های اجرایی ذیربط در حوزه صادرات بررسی و پیشنهاداتی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شود.

پس از تعلیق شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی در سال ۱۳۸۶، به پیشنهاد رییس سازمان توسعه تجارت ایران و تایید وزیر بازرگانی وقت، کمیته‌ای مشورتی با عنوان کمیته توسعه تجارت خارجی تشکیل و در اواخر سال ۸۹ کارگروه صادرات کشور با پیشنهاد وزارت بازرگانی وقت و تصویب هیأت وزیران، به عنوان نهاد اصلی سیاستگذاری در حوزه صادرات کشور تعیین شد.

بر اساس این گزارش، یازدهمین جلسه شورای عالی آب نیز فردا پیش از ظهر به ریاست دکتر جهانگیری و با حضور برخی وزرا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N54764