حسینی بوشهری:

برداشت‎های متفاوت از مقوله انتظار از آسیب‎های عرصه مهدویت است

مهدويت

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تاکید بر لزوم مقابله حوزه با انحرافات عرصه مهدویت گفت: مراکز حوزوی و موسسات فرهنگی باید آسیب‎های موجود در عرصه مهدویت را به مخاطبان گوشزد کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تاکید بر لزوم مقابله حوزه با انحرافات عرصه مهدویت گفت: مراکز حوزوی و موسسات فرهنگی باید آسیب‎های موجود در عرصه مهدویت را به مخاطبان گوشزد کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم حسینی بوشهری در مراسم جشن مهدی یاوران در مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) جمکران، بر لزوم اهمیت بیشتر به مسئله مهدویت در سطح جامعه تاکید کرد.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: موضوع مهدویت و ظهور از مسائل بسیار مهم جهان اسلام به شمار می‎رود و به همین دلیل است که آسیب‎هایی نیز متوجه آن شده است و دشمنان هم تلاش می‌کنند در این زمینه شبهه‌پراکنی کنند.

مدیر حوزه‎های علمیه تصریح کرد: مسئله مهدویت به دلیل اهمیت، همیشه با شیطنت‎های دشمنان و آسیب‎‏هایی که به آن وارد می‎شده است، همراه بوده ولی باید به شکل جدی با این انحرافات مقابله کرد.

وی با ذکر اهمیت جایگاه حوزه در مقابله با انحرافات عرصه مهدویت یادآور شد: مراکز حوزوی و موسسات فرهنگی که در زمینه مهدویت، تبلیغ و ترویج فرهنگ انتظار فعالیت دارند، باید به آسیب‎های موجود نیز توجه داشته باشند و آنها را به مخاطبان گوشزد کنند.

مدیر حوزه‎های علمیه عنوان کرد: برداشت‎های متفاوت از مقوله انتظار از آسیب‎های عرصه مهدویت است؛ زیرا این تفاسیر غلط و ناروا از مفهوم انتظار ممکن است جامعه را به گمراهی بکشاند که در این رابطه باید حتما اقدامات وسیعی در خصوص کنترل این جریانات انجام شود.

حسینی بوشهری تصریح کرد: باید که درک صحیح از موضوع مهدویت به جامعه ارائه شود و به همین دلیل که مردم ما عاشق فرهنگ مهدویت هستند و برای این فرهنگ همچون شهدای انقلاب اسلامی از همه چیز خود می‎گذرند، مبانی این فرهنگ نیز به خوبی برای آنها تبیین شود.

انتهای پیام

کد N54469