سردار سلامی:

سپاه مانند فرش نفیسی است که یک لکه کوچک هم عیب آن محسوب می‌شود

سیاست داخلی

فرمانده در سپاه کسی نیست که بگوید هر چه من می‌گویم انجام بده، بلکه بگوید من انجام می‌دهم تو هم انجام بده/ سپاه باید ارزشها را در اوج نمایش دهد و فرماندهان و مسئولین در این بین نقش اصلی را ایفا می کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه اخلاص و استقامت را دو رکن اساسی سپاه برشمرد و گفت: چنین سپاهی می‌تواند از درون حوادث سخت به عنوان تکیه‌گاه امت‌ اسلامی و نقطه قوت ولی‌فقیه نقش‌آفرینی کند.

به گزارش ایلنا، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در همایش منطقه‌ای پیشگیری از جرایم و تخلفات در سپاه، اخلاص و استقامت را دو رکن اساسی سپاه برشمرد و گفت: چنین سپاهی می‌تواند از درون حوادث سخت به عنوان تکیه‌گاه امت‌ اسلامی و نقطه قوت ولی‌فقیه نقش‌آفرینی کند. سپاه ظرفی است که می‌تواند شکافنده حق از باطل باشد و علمدار بصیرت در پشت ولایت فقیه و معیار جدایی حق از باطل است.

وی تصریح کرد: سپاه باید ارزشها را در اوج نمایش دهد و فرماندهان و مسئولین در این بین نقش اصلی را ایفا می کنند. توجه به اصل امر به معروف و نهی از منکر برخورداری از تواضع و سرشت پاک و روشن، حساس نسبت به حدود الهی و پیشگام در بندگی و عبادت از جمله ویژگی فرماندهان سپاه است.

سلامی تصریح کرد: فرمانده در سپاه کسی نیست که بگوید هر چه من می‌گویم انجام بده، بلکه بگوید من انجام می‌دهم تو هم انجام بده. به تعبیر حضرت آقا شما قله‌اید، ارزشها می‌جوشد و به بقیه قسمت‌ها می‌رسد.

جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: ارشاد و تشویق و تنبیه به موقع، پیگیری‌های اصولی و اساسی و اینکه هیچ‌کس در سازمان پیش‌پا افتاده نیست از مقوله های بسیار مهم است که درجات اهمیت متفاوتی دارند. همه نیازمند تذکر و انذار هستند، تذکر باید در خور و با حفظ حرمت و آبرو و شخصیت انسان‌ها باشد.

وی با تاکید بر اینکه پیشگیری از جرائم و تخلفات کف کار است و سپاه باید پیشتاز باشد، گفت: سپاه مانند یک فرش نفیس و ارزشمند است و یک لکه کوچک هم عیب در آن محسوب می‌شود.

کد N54440