سردار سلامی: سپاه مانند یک فرش نفیس و ارزشمند است

سپاه پاسداران, سپاه, پيشگيري از وقوع جرم, نيروهاي مسلح

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه "پیشگیری از جرائم و تخلفات، کفِ کار است"، گفت: سپاه مانند یک فرش نفیس و ارزشمند است و یک لکه کوچک هم، عیب در آن محسوب می‌شود.


به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی در همایش منطقه‌ای پیشگیری از جرائم و تخلفات در سپاه، اخلاص و استقامت را دو رکن اساسی سپاه برشمرد و افزود: چنین سپاهی می‌تواند از درون حوادث سخت به عنوان تکیه‌گاه امت‌های اسلامی و نقطه قوت ولی‌فقیه نقش‌آفرینی کند. سپاه ظرفی است که می‌تواند شکافنده حق از باطل باشد و علمدار بصیرت در پشت ولایت فقیه و معیار جدایی حق از باطل است.

وی در ادامه تصریح کرد: سپاه باید ارزش‌ها را در اوج نمایش دهد و فرماندهان و مسئولان در این بین نقش اصلی را ایفا می‌کنند. توجه به اصل امر به معروف و نهی از منکر، برخورداری از تواضع و سرشت پاک و روشن، حساس نسبت به حدود الهی و پیشگام در بندگی و عبادت از جمله ویژگی فرماندهان سپاه است.

سلامی همچنین افزود: فرمانده در سپاه کسی نیست که بگوید هر چه من می‌گویم انجام بده، بلکه می‌گوید من انجام می‌دهم، تو هم انجام بده. به تعبیر حضرت آقا، شما قله‌اید؛ در واقع ارزش‌ها می‌جوشد و به بقیه قسمت‌ها می‌رسد.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه "ارشاد و تشویق و تنبیه به‌موقع، پیگیری‌های اصولی و اساسی و اینکه هیچ‌کس در سازمان پیش‌پا افتاده نیست، از مقوله‌های بسیار مهم است که درجات اهمیت متفاوتی دارند"، گفت: همه نیازمند تذکر و انذار هستند. تذکر باید در خور و با حفظ حرمت و آبرو و شخصیت انسان‌ها باشد.

انتهای پیام


کد N54409