رحیمیان: ولایت فقیه رکن وحدت‌آفرین نظام اسلامی است

مسجد جمكران

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به نقش و جایگاه ولایت فقیه در جهان امروز، گفت: ولایت فقیه، وحدت‌آفرین است جایگاه ولایت فقیه به عنوان نیابت امام زمان(ع)، حکمی دارد که حتی بر مجتهدین نیز نافذ است.

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به نقش و جایگاه ولایت فقیه در جهان امروز، گفت: ولایت فقیه، وحدت‌آفرین است جایگاه ولایت فقیه به عنوان نیابت امام زمان(ع)، حکمی دارد که حتی بر مجتهدین نیز نافذ است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان در جشن میثاق طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، گفت: در این دنیای ظلمانی که فرهنگ غرب از هر طرف هجوم آورده، شما طلاب راه و سربازی امام زمان(عج) را برگزیدید، و از این حیث باید قدر این توفیق الهی را بدانید.

وی افزود: دشمنان داخلی و خارجی تلاش می‌کنند تا پایه‌های اعتقادی مردم و نظام را تضعیف کنند، اما بصیرت، روشن بینی و تبعیت مردم به ویژه جوانان از خط امام و ولی فقیه همه توطئه‌ها را خنثی می‌کند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه ولایت فقیه در جهان امروز، افزود: ولایت فقیه، وحدت آفرین است و به همین دلیل است که امام راحل همیشه کانون وحدت نظامی اسلامی بود.

رحیمیان، ادامه داد: جایگاه ولایت فقیه به عنوان نیابت امام زمان(ع)، حکمی دارد که حتی بر مجتهدین نیز نافذ است به همین دلیل رکن وحدت آفرین آن مورد تاکید واقع شده است.

تولیت مسجد مقدس جمکران با ذکر این مطلب که امام خمینی(ره) به عنوان بنیان‎گذار انقلاب اسلامی و بزرگترین انقلاب تاریخ بشریت، مسیر حرکت ملت‎های مستضعف را تغییر داد، تصریح کرد: این انقلاب تاثیرات عمیقی در شرق و غرب عالم داشت و به شکلی فراگیر غربی‎ها را منفعل کرد.

وی اظهار کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی که می‌خواستند، یکه تاز دنیا باشند، امروز به برکت انقلاب اسلامی در جایگاه بدترین و منفورترین کشور دنیا قرار گرفته‌اند.

تولیت مسجد مقدس جمکران افزود: انقلاب اسلامی ایران زمینه‌ساز انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) است و از ابتدای شکل‌گیری این انقلاب نیز این آرمان بلند همیشه با انقلابیون همراه بوده است.

وی با اشاره به مبارزه امام راحل با افرادی که به دنبال ترویج گناه برای ظهور حضرت ولی عصر(عج) بودند، اظهار کرد: گام برداشتن در راه ناصواب ما را از امام دور می‎سازد و تنها گامی ما را به سوی ظهور می‎رساند که هدف آن قصد قربت و نیل به نیکی و خیر باشد.

وی در ادامه پایبندی به اصول انقلاب و تبعیت از ولی فقیه را از ویژگی‌های ملت ایران برشمرد و گفت: همان طور که امام راحل فرمودند ملت ایران از مردمان عصر پیامبر(ص) در مدینه و کوفیان زمان امیرالمومنین(ع) برتر هستند.

انتهای پیام

کد N54340