ده‌ها هزار هندی به حزب جدید ضد اختلاس پیوستند

حزب جدید ضد اختلاس در هند در راستای جلب حمایت‌های مردمی پیش از برگزاری انتخابات سراسری آتی، ده‌ها هزار تن را در این حزب ثبت‌نام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب "آدم معمولی" به دنبال موفقیتش در انتخابات ماه گذشته میلادی دهلی‌نو که در آن حزب کنگره را که در سطح ملی حکومت می‌کند، شکست داد، در حال حاضر قصد دارد تا در انتخابات سراسری ماه مه سال جاری میلادی برای دستیابی به کرسی‌های بیشتر رقابت کند.

گوپال رای، یکی از مقامات ارشد حزب "آدم معمولی" گفت: ما در سه ساعت اولیه جذب اعضا، حدود 50 هزار تن را ثبت‌نام کردیم.

آرویند کجریوال 44 ساله، مامور سابق مالیات که خود را یکی از فعالان مقابله با فساد می‌داند و در حال حاضر سروزیر دهلی‌نو است، رهبری این حزب را به عهده دارد.

ناظران می‌گویند، محبوبیت حزب "آدم معمولی" حاکی از آن است که این حزب می‌تواند به جنبش بزرگی تبدیل شود که می‌تواند سلطه بزرگترین احزاب از جمله حزب کنگره و حزب "بهاراتیا جاناتا" را در سیاست‌های ملی تهدید کند.

این حزب (Aam Aadmi) همچنین برای تقویت و تحکیم آرمان‌ها و اقدامات ملی‌اش دسته‌ای از اعضای عالی‌رتبه را به خود جلب کرده تا چهره سیاست‌های اختلاس‌زده هند را تغییر دهد. میرا سانیال، بانکدار مشهور هند یکی از این افراد عالی‌رتبه است.

آرویند کجریوال گفت، هدف حزبش این است که تا 26 ژانویه سال جاری میلادی (شش بهمن) 10 میلیون تن را به عضویت این حزب درآورد.

گوپال رای نیز گفت: موفقیت حزب "آدم معمولی" در انتخابات دهلی‌نو امید داشتن سیاست‌های صادقانه در سراسر کشور را برانگیخته است. بسیاری از مردم می‌خواهند به این حزب ملحق شده و برای تغییر تلاش کنند.

این حزب نوپا روز شنبه نشستی علنی برگزار کرد و در آن به شکایت‌های جمعیت عظیمی که در مرکز دهلی‌نو جمع شده بودند، گوش داد.

کجریوال گفت: کابینه‌ام هر شنبه برای شنیدن شکایت‌های مردم در یک دادگاه مردمی در مقابل مقام‌های دولت دهلی‌نو می‌نشیند. این وظیفه هر دولتی است تا به شکایت‌های مردم رسیدگی کند.

انتهای پیام

کد N54295