با حضور گروه‌های مخالف سوری؛

"دوستان سوریه" امروز در پاریس نشست برگزار می‌کنند

سوريه

گروه به اصطلاح "دوستان سوریه" امروز یکشنبه نشست مشترکی را با گروه‌های مخالف سوری در خصوص نشست ژنو2 برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، نمایندگان گروه به اصطلاح دوستان سوریه امروز (یکشنبه) نشستی را با محوریت ژنو2 و با هدف ایجاد آمادگی‌های لازم جهت برگزاری این نشست در پاریس برگزار می‌کنند.

این در حالی است که واشنگتن در حال انجام رایزنی‌هایی با گروه‌های مخالف سوری جهت قانع کردن آن‌ها برای شرکت در نشست ژنو2 است.

واشنگتن پیشتر نیز از گروه‌های مخالف شرکت کننده در نشست "کوردوبا" در اسپانیا که روز جمعه برگزار شد خواست که موضع متحدی را در قبال نشست ژنو اتخاذ کنند.

در نشست امروز گروه به اصطلاح "دوستان سوریه" جان کری، وزیر خارجه آمریکا و احمد الجربا، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه نیز مشارکت دارند.

در همین راستا وزارت خارجه روسیه اعلام کرد سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه جریان این نشست با احمد الجربا جان کری و لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه و همچنین اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادبه عرب به سوریه دیدار و با آن‌ها در خصوص بحران سوریه گفت‌وگو خواهد کرد.

ائتلاف مخالفان سوریه پیشتر هشدار داده بود که هیچ گونه مذاکره‌ای را با نظام سوریه نخواهد پذیرفت و شورای مخالفان سوریه نیز اعلام کرده بود که در نشست ژنو2 شرکت نخواهد کرد.

از سوی دیگر بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل پیشتر اعلام کرد که هدف از برگزاری نشست ژنو2 اجرای بیانیه مشترک ژنو1 و بررسی مسائل مربوط به تشکیل یک دولت انتقالی در سوریه با اختیارات کامل است.

گروه‌ به اصطلاح "دوستان سوریه" متشکل از 11 کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ترکیه، عربستان، امارات، قطر، مصر و اردن است که از ائتلاف مخالفان حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N54157