ائتلاف مخالفان سوریه: حضور کشورها در ژنو 2، یعنی موافقت آن‌ها با تشکیل دولت انتقالی

سوريه

ائتلاف مخالفان سوریه با بیان اینکه هیچ کس نمی‌تواند تضمین‌هایی واقعی را برای موفقیت ژنو2 ارائه دهد، تاکید کرد: حضور هر کشوری در ژنو 2 به معنای موافقت این کشور با تشکیل دولت انتقالی در سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، لوی صافی، سخنگوی ائتلاف مخالفان سوریه تاکید کرد: امکان ندارد هیچ طرفی بتواند تضمین‌هایی واقعی برای موفقیت نشست ژنو 2 ارائه دهد و تنها تضمین‌هایی که می‌تواند موجب موفقیت ژنو 2 شود توانایی طرف‌های حاضر در رسیدن به اهدافشان در مذاکرات است.

وی افزود: حضور هر کشوری در ژنو 2 به معنای موافقت این کشور با تشکیل دولت انتقالی در سوریه است.

صافی عنوان داشت: زمان بخشی اصلی و جدایی‌ناپذیر از مذاکرات است و لازم است برای مذاکرات جدول زمانی مشخصی را ارائه کنیم تا مذاکرات بی‌نتیجه به پایان نرسد.

وی همچنین در خصوص حضور ائتلاف مخالفان سوریه در نشست امروز(یکشنبه) گروه به اصطلاع "دوستان سوریه" گفت: هدف این نشست ارزیابی پایبندی گروه‌های مخالف و جامعه جهانی به روند تشکیل دولت انتقالی و بررسی مواضع کشورهای حمایت‌کننده از مخالفان سوریه است.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل پیشتر از کشورهای دعوت شده به کنفرانس ژنو 2 خواست تا طرف‌های سوری را به اجرای اصول توافقنامه ژنو 1 مبنی بر تشکیل دولت انتقالی با اختیارات کامل ترغیب کنند.

قرار است امروز نشست گروه به اصطلاح "دوستان سوریه" در مقر وزارت خارجه فرانسه در پاریس برگزار شود.

انتهای پیام

کد N54022