اتحادیه اروپا و سازمان همکاری اسلامی توقف شهرک‌سازی‌ها را خواستار شدند

فلسطين

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نسبت به تصمیم مسئولان اسرائیلی برای ساخت شهرک‌های جدید در اراضی فلسطینی اظهار نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، کاترین اشتون، مسئول سیاست‌ خارجه اتحادیه اروپا عنوان داشت: طرح‌های اسرائیل برای ساخت واحدهای مسکونی جدید روند صلح خاورمیانه را از بین می‌برد.

وی با بیان اینکه ساخت شهرک‌های یهودی نشین با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد و مانعی بر سر راه صلح خاورمیانه است عنوان داشت: این اقدام تحقق راهکار تشکیل دو کشور را غیرممکن می‌کند.

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا از تل آویو خواست در شرایطی که مذاکرات صلح به عنوان فرصت منحصر به فردی برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها در حل اختلافاتشان به شمار می‌رود شهرک‌سازی‌ها را متوقف کند.

در همین راستا ایاد امین مدنی، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی تصمیم مسئولان رژیم صهیونیستی جهت ساخت شهرک‌های یهودی نشین جدید در کرانه باختری و قدس شرقی را محکوم کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهرک‌سازی‌ها اقدامی غیر قانونی و نقض آشکار قطعنامه‌های بین‌المللی است عنوان داشت که این اقدامات فرصت‌های تحقق پیشرفت در روند صلح و راهکار تشکیل دو کشور را از بین می‌برد.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی از جامعه بین‌المللی خواست تا به مسئولیت‌های خود در این زمینه عمل کرده و موضعی قاطعانه جهت پایان دادن به سیاست شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی اتخاذ کند.

ایاد امین مدنی با یادآوری این مساله که کشورهای ابرقدرت مواضع رسمی در قبال شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده‌اند از این کشورها خواست تا این مواضع خود را در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی علیه تل آویو عملی سازند.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی همچنین از سازمان‌های جامعه مدنی خواست تا موضع مردمی موثری در قبال شهرک‌سازی‌ها و اقدامات نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی اتخاذ کنند.

انتهای پیام

کد N53991