عباس: هرگز اسرائیل را به عنوان "کشور یهود" به رسمیت نمی‌شناسیم

فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که فلسطینی‌ها هرگز اسرائیل را به عنوان "کشور یهود" به رسمیت نمی‌شناسند و آن را نخواهند پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در مقر تشکیلات خودگردان در شهر رام‌الله در میان جمعی از شخصیت‌هایی که به نمایندگی از شهر قدس ‌آمده بودند اظهار کرد: ما هرکز اسرائیل را به عنوان "کشور یهود" به رسمیت نمی‌شناسیم و آن را نخواهیم پذیرفت و قدس شرقی پایتخت ابدی کشور فلسطین خواهد بود.

وی تصریح کرد: اسرائیلی ها می‌گویند در صورتی که فلسطینی‌ها "کشور یهود" را به رسمیت نشناسند هیچ راه‌حلی برای صلح وجود نخواهد داشت اما ما اعلام می‌کنیم که هرگز اسرائیل را به عنوان "کشور یهود" به رسمیت نمی‌شناسیم و آن را نخواهیم پذیرفت.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار کرد: ما استدلال‌ها ودلایل بسیاری برای مخالفتمان با به رسمیت شناختن "کشور یهود" که از دو سال قبل مطرح شده داریم. ما به آن‌ها و تمامی جهانیان گفته‌ایم که دلایل بسیاری وجود دارد که ما را از این امر باز می‌دارد و ما دلایلمان را به تل آویو ارائه داده‌ایم.

این اظهارات محمود عباس در واکنش به سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مطرح شد که گفته بود هرگز نمی‌پذیرد که قدس شرقی پایتخت فلسطینی‌ها باشد.

انتهای پیام

کد N53953

خواندنی از سراسر وب