ترقی: تاکید رهبری به معنای اولویت توسعه درون‌زا بر توسعه برون‌زاست

رهبري, توسعه, حزب موتلفه اسلامي

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: توصیه مکرر مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر ناظر بر این موضوع است که دولت برای اجرای سیاست‌ها و حل مشکلات اقتصادی کشور، نباید به دنبال توافقات بین‌المللی و توافقات با کشورهای خارجی و استفاده از ظرفیت آنها به تنهایی باشد.


 

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت توجه به نیروها و ظرفیت‌های داخلی اظهار کرد: این فرمایش تنها مربوط به الان نیست و ایشان در صحبت‌ها و رهنمودهای مکرر بر این موضوع تاکید کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره این نکته را مدنظر قرار داده‌اند که مسئولان کشور بیشتر از آنکه به توسعه برون‌زا فکر کنند، به توسعه درون‌زا توجه داشته باشند و در جهت توسعه کشور و حل مشکلات آن به ظرفیت‌های داخلی، و نه ظرفیت‌های بیرونی و خارجی، نگاه کنند. ظرفیت‌های بیرونی متأثر از سیاست‌های بین‌المللی است و اگر تکیه بر این ظرفیت‌ها در شرایط تحریم و نوسانات سیاسی که ما در عرصه بین‌المللی داریم انجام شود دستخوش کم و زیاد شدن خواهد شد و مشکلات عدیده‌ای را برای پیشرفت کشور و حل مشکلات آن بوجود می‌آورد که از دست برنامه‌ریزان داخلی کشور خارج است.

ترقی خاطرنشان کرد: تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و منابع ملی خودمان هم انتظار است و هم اینکه موجب می‌شود توقعات برای رشد و پیشرفت متعادل شود؛ ضمن اینکه این ظرفیت‌های داخلی قابل اطمینان و در دسترس هستند و تصمیم‌گیری درباره آنها از دست نظام و کشور خارج نیست که بتواند اثرات منفی را در روند توسعه و برنامه‌ریزی برای کشور بگذارد.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: توصیه مکرر مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر ناظر بر این موضوع است که دولت برای اجرای سیاست‌ها و حل مشکلات اقتصادی کشور نباید به دنبال توافقات بین‌المللی و توافقات با کشورهای خارجی و استفاده از ظرفیت آنها به تنهایی باشد و تا جایی که ممکن است از ظرفیت‌های داخلی استفاده کند و چنانچه مواردی بود که در ظرفیت‌های داخلی وجود نداشت و امکان استفاده از آن نبود، آن وقت به ظرفیت‌های خارجی تکیه کند.

انتهای پیام


کد N53875