دیدار هیأت پارلمانی ایرلند با وزیر امور خارجه

«پت برین » رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ایرلند و اعضای هیات پارلمانی این کشور که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده‌اند،امروز با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا،دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با اشاره به سفر هیأت‌های پارلمانی از کشورهای مختلف اروپائی به جمهوری اسلامی ایران ظرف هفته اخیر تصریح کرد: این امر نشان دهنده تمایل طرفین در فضای سیاسی موجود برای گسترش مناسبات است.

دکتر ظریف با اشاره به مردمسالاری موجود در جمهوری اسلامی ایران و چرخش دولتها در اثر انتخابات در کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد: ظرفیتهای بسیار خوبی در جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف و بویژه سرمایه‌های انسانی و اقتصادی ایجاد شده که در این منطقه بسیار قابل توجه است و این ظرفیتها قابل چشم پوشی نیست.

وی اضافه کرد: زمینه های مناسبی برای گسترش همکاریهای دو کشور وجود دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به دیدگاه دولت جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تعامل سازنده با کشورهای مختلف جهان تاکید کرد: این تلقی که نوع سیاستهای کنونی جمهوری اسلامی ایران بخاطر اثر بخشی تحریمها بوده است ، کاملا اشتباه است.

«پت برین » رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان ایرلند نیز در این دیدار، هدف از سفر هیات پارلمانی ایرلند به جمهوری اسلامی ایران را گسترش همکاری‌های دو کشور برشمرد و ابراز امیدواری نمود ، روابط دوجانبه فیمابین ارتقا یابد.

سایر اعضای هیات پارلمانی ایرلند در ادامه نظرات خود را پیرامون لزوم گسترش همکاریهای دو کشور در زمینه های علمی و اموزشی ، روابط ایران و اتحادیه اروپا نقش چشمگیر زنان در جامعه ایران از جمله در دانشگاهها و تحولات منطقه بیان کردند.

انتهای پیام

کد N53749